Криворізький район: під час робочої наради обговорено питання щодо створення місцевої пожежної охорони – Новини міста Дніпро та Дніпропетровської області

Аналіз пожеж змушує констатувати, що саме сільська місцевість є найбільш ураженою в плані відсутності у ряді населених пунктів  протипожежних формувань, котрі б першими та в найкоротші строки часу могли реагувати на виникнення різного роду надзвичайних подій, зокрема пожеж. Адже відстань від пожежно-рятувальних підрозділів до віддалених населених пунктів може сягати 30-40 кілометрів, а то й більше. А це досить великий час для порятунку життя, здоров’я і майна громадян.

Одним із шляхів розв’язання проблем забезпечення пожежної безпеки в сільських населених пунктах є створення місцевих пожежних команд та добровільних протипожежних формувань.

1-го грудня на території Новопільської сільської ради відбулась робоча нарада, під час якої обговорено питання щодо розбудови системи цивільного захисту та створення місцевої пожежної охорони в громаді.

На даний час на території Криворізького району утворено 15  територіальних громад. Щоправда, в цих громадах створено та  функціонують лише 3 місцеві пожежні команди, котрі забезпечують протипожежний захист населених пунктів. Разом з тим, для належного реагування на надзвичайні ситуації  Криворізького району потребує створення ще 8 пожежних підрозділів.

Тому, керівникам адміністративно-територіальних одиниць необхідно здійснити ряд організаційно-практичних заходів, що стосуються виконання Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Кодексу цивільного захисту України.

Зокрема, під час робочої наради обговорені питання:

  • про необхідність створення  підрозділу місцевої пожежної охорони та закладання коштів у місцевий бюджет на створення зазначених підрозділів (Центрів безпеки) під час планування бюджетів на наступний рік;
  • про утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку;
  • про розроблення комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади, що об’єднує просторову та землевпорядну документацію з включенням розділу ІТЗ ЦЗ;
  • про стан утримання в належному стані протипожежного водопостачання.

Місцева чи добровільна пожежна охорона в населених пунктах забезпечить оперативне й швидке реагування на ліквідацію пожеж та інших надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути на території певного населеного пункту. А це, без перебільшення, не лише врятоване майно, нажите громадянами впродовж багатьох років, а й врятовані людські життя.