Криворізький район: вогнеборці закликають громадян бути свідомими, і припинити спалювати природні екосистеми – Новини міста Дніпро та Дніпропетровської області

Український Гідрометцентр попереджає про те, що пожежна небезпека панує нині у більшості регіонів країни. Проте для громадян, які звикли вирішувати проблеми зі сміттям, сухостоєм та залишками рослинності шляхом випалювання, такі попередження ні про що не говорять. Тож, ця варварська споконвічна «традиція» продовжує нищити природу і додає чимало роботи рятувальникам.

Так, страшні наслідки діяльності людини у минулому році спричинили чимало лиха. Пожежі у Зоні відчуження, у Житомирській та Луганській областях, де вогонь нищив цілі села та позбавляв життя наших співвітчизників, у Службі порятунку «101» пам’ятають і досі, ніби це було вчора. Тому надзвичайники Криворізького району нагадують основні правила поводження в екологічних системах проводячи інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення.

Рятувальники вкотре закликали громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування у природних екосистемах.

Нагадуємо! Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

– розводити багаття у лісі та лісопосадках;

– заїжджати автомобілем до лісу;

– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;

– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– створювати смітники та спалювати відходи.

Вкінці розмови всім бажаючим були вручені інформаційні листівки «Бережіть екосистеми від пожеж», аби попередити виникнення, та зменшити кількість загорань в природних екологічних системах, які виникають через людські фактори.

Пам’ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.