Лейбли хочуть заборонити артистам перезаписувати музику

Після шаленого успіху перезаписаних альбомів Тейлор Свіфт музичні компанії впроваджують нові обмеження.

Universal Music Group, Sony Music Entertainment і Warner Music Group переглянули угоди з новими виконавцями. Деякі з них забороняють артистам перезаписувати свою музику від 10 до 30 років після завершення контракту.

Тенденція перезаписів триває десятиліттями і стала ключовою в кар’єрі поп-виконавиці Тейлор Свіфт. У 2019 році її колишній лейбл Big Machine Records, а разом із ним усі шість перших альбомів Тейлор, були придбані музичним продюсером Скутером Брауном.

Тейлор Свіфт того ж дня засудила це у своєму акаунті на Tumblr. За її словами, вона роками намагалася викупити свої майстер-записи, але лейбл цього не дозволяв. Умовою викупу був випуск шести нових альбомів, що Тейлор вважала “неприйнятним”.

Того ж року у випуску CBS News Sunday Morning вона анонсувала повний перезапис усіх своїх альбомів. Залучати старі майстер-записи співачка не збиралася, що дало їй абсолютний контроль над новим матеріалом.

Оновлені записи під назвою Taylor’s Version стали справжньою сенсацією в музичній індустрії. Вони змогли не лише зібрати мільярди прослуховувань на стримінгових платформах, але й стали прикладом вдалого обходу жорстоких корпоративних правил у американській музиці.

Студії вирішили попередити поширення такої практики. Раніше артисти мали чекати від двох до п’яти років після дати релізу альбому або два роки після закінчення контракту з музичною компанією. Незабаром умови можуть погіршитися.