м. Дніпро: рятувальники спільно з представниками Дніпровської міської ради провели рейд на кризі – Новини міста Дніпро та Дніпропетровської області

28 січня інспектори відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Дніпровського районного управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області спільно з Водолазно-рятувальною групою Аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону Спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області та представниками Дніпровської міської ради, а також з журналістами засобів масової інформації провели інформаційно-роз’яснювальну роботу на кризі обласного центру.

Інспектори розповідали городянам та риболовам як вберегтися від провалу під кригу, якщо все ж вирушили на неї, розповіли статистику нещасних випадків на водоймах, зокрема взимку.

Водолази на власному прикладі продемонстрували як вибратися на поверхню, якщо все ж провалилися під лід, розповіли які підручні засоби необхідно з собою мати завжди, аби при необхідності вони врятували вам життя та як їх викоритсовувати.

Поради надзвичайників якщо все ж провалилися під кригу:

  • Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся: тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися.
  • Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне – пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.
  • Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.
  • Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу та терміново зателефонуйте до служби порятунку 101.  Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзиком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов’язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра.
  • Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко – постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.
  • Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.