м. Кривий Ріг: психологиня провела професійно-психологічний відбір на посади до підрозділів ДСНС – Новини міста Дніпро та Дніпропетровської області

Структурно-штатна реорганізація в підрозділах ДСНС майже завершилася. На цей період було призупинено набір кандидатів на посади пожежних-рятувальників, водіїв пожежної техніки, диспетчерів, тому з’явилась значна кадрова потреба. Фахівці психологічної служби майже щодня проводять заходи професійно-психологічного відбору кандидатів  на службу у лави ДСНС. 

Так, психолог Криворізької оперативної зони 17 серпня провела індивідуальні зустрічі з кандидатами на посади пожежних-рятувальників, кадидатами на переміщення  у інші підрозділі та на вищі посади. Ці зустрічі передбачають психодіагностичне тестування моральних та ділових якостей респондента на відповідність посаді – пожежний-рятувальник має бути стресостійким та витривалим, спокійним та врівноваженим, схильним до виваженого ризику та роботі в команді. Після тестування фахівець психологічної служби  у довірчій співбесіди встановлює основну мотивацію кандидата, рівень домагань та наявні соціально-побутові умови. Перевага надається тим, хто прагне допомагати людям, рятувати життя і майно, шукає стабільної заробітної платні та соціальної захищеності. Іноді, трапляються люди сміливі та фізично витривалі, стресостійкі та комунікабельні, але які знаходяться в активному пошуку себе, вони не рекомендуються на службу в ДСНС. Такий співробітник може в будь який час розірвати контракт та гайнути за кордон на обіцяні легкі гроші. Або ж навпаки, в розмові  виявляється, що вказані в анкеті попереднього вивчення кандидата дані недостовірні, співрозмовник плутається, хвилюється, тобто намагається щось приховати про себе. Це також привід відмовити йому у прийомі на службу, якщо причина такої поведінки виявиться негативною. Добре, коли приходять ті, хто видає потрібні результати в психологічних тестах і справляє гарне враження під час співбесіди. І таких – більшість!