Майбутнє індустріального парку «Полтава»: що відомо

Індустріальний парк «Вінницький кластер холодильного машинобудування». Ілюстративне фото

Джерело – vmr.gov.ua

Яніна Мурдза05 лютого 2024, 13:02

Полтава має концепцію індустріального парку й затвердила технічну документацію на відведення земельних ділянок під нього.

Про це повідомили в Полтавській міській раді 5 лютого. Індустріальний парк планують збудувати на Затуринському промвузлі.

Розмови про створення парку в Полтаві тривають останні кілька років. Концепцію парку двічі презентували, а нині влада хоче його зареєструвати.

Уперше проєкт концепції індустріального парку Полтави представили позаторік, зазначивши, що він потребуватиме уточнень і погодження з владою та громадою. Для презентації 2023 року експерти виправили деякі технічні помилки.

Щоб зареєструвати парк, влада Полтавської громади має затвердити його концепцію та подати пакет документів до Мінекономіки для включення до Реєстру індустріальних парків України. Після цього індустріальний парк матиме офіційний статус.

Згідно з концепцією парку, він спеціалізуватиметься на виробництві технологічного устаткування, будівельних матеріалів та сумішей.

Наприкінці січня під час депутатської комісії розглянули лист від міського управління капбудівництва, згідно з яким ділянку під індустріальний парк хочуть передати в оренду управлінню на 5 років для будівництва, експлуатації та обслуговування індустріального парку. 

В УКБ займатимуться територією, а потім пропонуватимуть інвесторам заходити та працювати.

Майбутнє індустріального парку в Полтаві

Від індустріального парку «Полтава» очікують появи понад 3 тис. робочих місць.

За попередніми розрахунками, діяльність парку «Полтава» з 2025 року стане постійним джерелом поповнення державного бюджету на 126 млн грн/рік, з тенденцією до зростання до 1,05 млрд грн у 2029 році.

За розрахунками експертів, підприємства індустріального парку у найближчі 5 років потребуватимуть понад 3 тисяч кваліфікованих робітників для виробничого сектору економіки. 

До 2028 року індустріальний парк може стати місцем роботи для фахівців у наступних сферах:

 • переробка сільськогосподарської сировини та плодово-ягідної продукції – 150 працівників;
 • переробка корисних копалин – 67 працівників;
  виробництво добрив – 180 працівників;
 • виробництво будівельних матеріалів та сумішей – 238 працівників;
 • машинобудування та виробництво технологічного устаткування – 175 працівників;
 • виробництво гофрокартону – 180 працівники;
 • науково-дослідне виробництво – 73 працівники;
 • логістика – 97 працівників;
 • діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування – 230 працівників;
 • додаткові робочі місця в суміжних галузях в громаді – 871 працівник. 

Індустріальний парк (ІП) – це територія під промисловість, де новостворені компанії зможуть працювати на пільгових умовах по сплаті податків та мита. Це має стимулювати розвиток підприємств, які в перспективі принесуть зростання економіки.

ІП матиме ініціатора, що не може бути учасником парку, та керуючу компанію, якій заборонено працювати в напрямку, подібному до діяльності учасників індустріального парку.

Розробкою концепції займалася Matt Invest Group коштом Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). 

Яким буде індустріальний парк у Полтаві

Орієнтовна площа майбутнього індустріального парку «Полтава» – 30 га. У середньому його створюють на 30 років, а мінімальний гарантований термін існування парку – 10 років.

Індустріальний парк потребує ресурсів для роботи. Орієнтовні витрати газу на 2 ділянки – 33,7 млн м³/рік, споживання електроенергії – 5,15 мВт, водопостачання й водовідведення – 199,7 м³ води. 

Для забезпечення логістики майбутнього парку хочуть збудувати дорогу, яка зв’язуватиме його з автошляхом М03/Е40. Пропонують два варіанти прокладання доріг – через село Андрушки або Ковалівку.

Детальніше читайте тут.