Майже 99 відсотків капітальних інвестицій на Черкащині підприємства вкладають у матеріальні активи » Новости Черкасс за сегодня

У січні–червні 2021 року підприємствами та організаціями області за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 3356,2 млн грн капітальних інвестицій, що становить 1,8% загальнодержавних вкладень, повідомляє Головне управління статистики у Черкаській області.

Найвагомішу частку капітальних інвестицій (98,9% загального обсягу) освоєно у матеріальні активи, з яких у машини, обладнання, інвентар і транспортні засоби – 49,7%, у будівлі та споруди – 39,2%.

Основним джерелом фінансування інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 70,1% усіх інвестицій області. За рахунок коштів державного та місцевого бюджетів освоєно 14,8% капітальних інвестицій; частка залучених та запозичених коштів, а саме кредитів банків та інших позик, становить 5,8%.

Серед видів діяльності найбільшу частку (32,3%) усіх капітальних інвестицій було освоєно підприємствами сільського, лісового та рибного господарства. Підприємствами промисловості вкладено 29,5% загальнообласного обсягу капітальних інвестицій.