Маловідомі факти про особистість російського омбудсмена в званні генерал-майора, Тетяни Москалькової » Миколаївський Оглядач
Портрет уповноваженої з прав людини в Російській Федерації Тетяни Москалькової (безумовно міг би нагадувати роботи нідерландського живописця Ієроніма Босха. Епоха Середньовіччя з пристрастями, стражданнями, гріхами, чортенятами і демонами якнайкраще відображають те, з чим Тетяні Миколаївні доводиться щодня боротися… Або ж миритися і потурати?
Тема докторської дисертації Тетяни Москалькової довгий час була засекречена. І лише зусиллями доброзичливців стала відома назва цієї загадкової праці. «Культура протидії злу в роботі правоохоронних органів» – саме зло стало предметом наукових пошуків майбутнього омбудсмена. Якнайкраще науковим інтересам Тетяни Миколаївни відповідає її нинішня діяльність.
Відповідно до закону «Про Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації», омбудсмен має сприяти відновленню порушених прав, а його робота передбачає здійснення контролю за дотриманням справедливості та інтересів певних громадянських груп. На думку ж Тетяни Москалькової це означає «захист системи цінностей у Росії».
Безглузді повідомлення про зрив обміну полоненими через надумані вимоги, нібито висунуті українською стороною; постійна брехня про існування якогось «гуманітарного коридору» для передавання речей, листів і записок від дітей військовослужбовців; численні публічні заяви про те, що «військове керівництво України не квапиться повернути військовослужбовців рідним і близьким, виставляючи дедалі нові надумані умови», – це всього лише дещиця щоденної кропіткої праці Тетяни Москалькової.
Дискредитуючи інститут омбудсмена, що існує з 1809 року, Тетяна Москалькова вперто заплющує очі на кричущі та підтверджені факти знущань, тортур і вбивств українських військовополонених. За її ж ініціативою було ґрунтовно реформовано пакет російських законів про підтримку росіян, які брали участь у загарбницькій війні.
Діяльність Тетяни Москалькової як уповноваженої з прав людини щільно замішана на постійній брехні, маніпуляціях і поширенні шаленої пропаганди. У захисті українськими громадянами своєї країни вона вбачає «варварські методи» і звертається до Верховного комісара ООН з прав людини з вимогою «засудити тероризм з боку України і вжити заходів».
Серед досягнень Тетяни Москалькової, як російського омбудсмена, неможливо не згадати виключення її відомства з Міжнародного інституту омбудсменів у серпні 2022 року та Європейської мережі інститутів із захисту прав людини у квітні 2023 року (що стало першим випадком виключення в історії організації). На цьому Тетяна Москалькова вирішила не зупинятися – її діяльність на терені захисту прав людини в РФ була гідно оцінена Генеральною Асамблеєю Асоціації омбудсменів Середземномор’я, яка 25 вересня цього року виключила російського омбудсмена зі свого складу.
Біографія російської топ-чиновниці лише на перший погляд нудна і непримітна. Насправді Тетяна Москалькова, своїми різноманітними талантами і захопленнями, безумовно, може дати фору колегам-чиновникам. Генерал-майор, доктор юридичних і філософських наук, любитель літературної класики, колекціонер прикрас з перлів і ювелірних брошок – це все про неї. Тетяна Москалькова говорить про себе як про глибоко віруючу людину. Вона – богобоязлива і побожна, а значна колекція ікон, що прикрашає її житло – як спроба замолити очевидно злочинні діяння.
У деяких інтерв’ю Тетяна Москалькова вживає біблійну фразу «Якою мірою міряєте, такою і вам будуть міряти», дуже б хотілося, щоб так і було.
З огляду на декларовану тягу чиновниці до справедливості, хотілося б вірити, що вона отримає заслужену нагороду у вигляді віп-місця в Гаазі, яку, можливо, відвідував і Босх.
Джерело: ava.md