Мапа тривог 22 березня: ситуація на Полтавщині – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Ілюстративне фото

Автор – Diego Herrera

Альбіна Ковпак22 березня 2024, 14:03

О 14:20 на Полтавщині оголосили сигнал «повітряна тривога».

Мапа тривог 22 березня:

Мапа тривог 22 березня

О 14:11 Повітряні Сили повідомляли про активність ворожої тактичної авіації на північно-східному, східному та південно-східному напрямках.

14:47 – відбій повітряної тривоги на Полтавщині.

14:55 – на Полтавщині оголосили сигнал «повітряна тривога».

15:01 – відбій повітряної тривоги на Полтавщині.

Наслідких ворожих обстрілів на Полтавщині 22 березня

Уночі російська армія атакувала Полтавщину з повітря. В області зафіксовані пошкодження приватних будинків. Уламки впали на покрівлі трьох приватних будинків у Миргородському районі.

Мобільні вогневі групи відпрацювали по повітряних цілях у Кременчуцькому районі. За даними влади, жертв і постраждалих немає.

Через атаку на об’єкти інфраструктури на Полтавщині застосували превентивні вимкнення підстанцій та ввели графік аварійних відключень на всі 10 черг. Енергетики працювали над відновленням електропостачання й пізніше повідомили, що його відновили.

Що літало в небі на Полтавщиною

Повітряна тривога в області розпочалася о 1:52 й тривала понад 5 годин.

Перші повідомлення Повітряних Сил про групи ворожих БпЛА, які заходять на територію Херсонщини й рухаються в напрямку Миколаївщини й Дніпропетровщини, з’явилися незадовго до півночі. З того часу дрони розосереджувалися в північно-західному напрямку. Діставшись областей центру України, вони почали рухатися на захід.

О 3:34 військові зафіксували пуски крилатих ракет зі стратегічних бомбардувальників Ту-95МС з району Каспійського моря. Приблизно за годину вони, за розрахунками, мали ввійти в повітряний простір України. Згодом з’явилася загроза застосування балістичного озброєння з півдня.

О 4:49 Повітряні Сили повідомили про ракету на Кременчук, а за кілька хвилин – ще одну з південного напрямку. Згодом військові попередили про крилату ракету з Дніпропетровської області, що рухалася на Кременчук.

О 5:06 з’явилося повідомлення про крилату ракету на Полтаву. Невдовзі стало відомо про крилаті ракети на межі Чернігівської та Полтавської областей у напрямку на Київ.

Про відбій небезпеки Повітряні Сили сповістили о 7:00.

Відбиття нічної атаки українською ППО 

У ніч на 22 березня противник завдав комбінованого ракетного-авіаційного удару по об’єктах критичної інфраструктури України. Усього росіяни застосували 151 засіб повітряного нападу.

Над відбиттям удару працювали зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил та Сухопутних військ, мобільні вогневі групи, засоби радіоелектронної боротьби. У результаті протиповітряного бою знищені 92 повітряні цілі:

  • 55 «Шахедів»;
  • 35 крилатих ракет Х-101/Х-555;
  • 2 керовані авіаційні ракети Х-59.

Нагадаємо, що наприкінці лютого через падіння ворожого дрона на Полтавщині зазнав пошкоджень будинок. Російський БпЛА влучив на відкритій території в Пирятині.