Мапа тривог: загрози для Полтавщини – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ
Фото : Костянтин і Влада Ліберови
0 Анастасія Чайковська15 грудня 2024, 10:12
Чому лунають сирени? Відстежуємо причини тривог.
Про загрози для Полтавщини 15 грудня сповіщає «Мапа тривог».
10:24 – повітряна тривога на Полтавщині. Існує загроза застосування балістичного озброєння з північного сходу. Ракетна небезпека для Сумської, Харківської, Полтавської та Дніпропетровської областей, пишуть Повітряні Сили ЗСУ.
Загрози удару з повітря по Полтавщині 15 грудня. Скриншот з мапи тривог
10:47. Відбій тривоги.
10:51 – повітряна тривога на Полтавщині. Ракетна небезпека для Сумської, Харківської, Полтавської, Запорізької, Донецької та Дніпропетровської областей.
11:33. Відбій.
16:33. Повітряна тривога на Полтавщині. Повітряні Сили ЗСУ повідомляють про загрозу застосування балістичного озброєння.
17:02. Відбій тривоги.
Оперативні новини про ситуацію у Telegram-каналі ЗМІСТу
У ніч на 15 грудня на Полтавщині спрацювала ППО. Українські військові зафіксували 108 дронів, якими атакували різні міста. У ніч на 15 грудня Росія атакувала Україну зенітною керованою ракетою С-300 та 108-ма ударними «Шахедами». Також помічені інші безпілотники невстановленого типу.
Як діяти, якщо бачите збитий дрон: загрози воєнного часу
Навіть збиті «Шахеди» лишаються небезпечними. Вони можуть містити нерозірвані боєприпаси й реагувати на кроки поблизу через спеціальні датчики. Через це до них не можна наближатися.
Уламки дронів забруднюють довкілля, тож якщо людина пораниться гострими краями «Шахеда», можливе інфікування. Їх не можна забирати як трофеї, металолом чи зберігати вдома через токсичність матеріалів та можливу вибухову загрозу.
ЗМІСТ писав, що безпілотники, які саджають на території області можуть бути небезпечними. Оскільки росіяни встановлюють на них датчики цілі, які спрацьовують, коли до них наближається людина. Після цього відбувається вибух, а людина може залишитися без кінцівок чи загинути.
Заступник начальника вибухотехнічної служби поліції на Полтавщині Артем Бондаренко радить не наближатися до безпілотників та негайно викликати фахівців, які знешкодять пастку. Такі дрони часто трапляються у полі, лісі, лісосмугах, пляжі тощо.