Медсестру з Полтавщини оштрафували на 850 гривень – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Проведення щеплень від COVID-19 на Полтавщині

Фото ілюстративне. Джерело – Полтавська ОДА

Анастасія Добряк02 січня 2024, 11:01

Медсестру з Лубен оштрафували за використання підробленої довідки про те, що вони отримала дозу протикоронавірусної вакцини Pfizer. Лікар, який мав проводити щеплення одразу погодився на прохання медсестри, а потім написав рапорт.

Про те, що оштрафували медсестру яка не хотіла вакцинуватися, відомо з вироку Хорольського районного суду.

Хто викрив медсестру

Коли для медпрацівників щеплення проти коронавірусу стало обов’язковим, у 2021 році лубенська медсестра вирішила його уникнути без шкоди для роботи. Жінка вирішила отримати Карту профілактичних щеплень форми без щеплення. Для цього домовилася зі знайомим чоловіка, який працює сімейним лікарем. Він мав за допомогою системи Helsi внести до Е-декларації медсестри дані про щеплення, якого насправді не робив.

Потім жінка пішла до своєї сімейної лікарки, яка сформувала карту профілактичних щеплень, що підтвердила обов`язкове профілактичне щеплення. Документи передали до Полтави у відділ кадрів для звітності.

  • Згодом обвинувачена дізналася, що пройдене нею щеплення анулюване.

Лікар заявив, що не щеплював її. Директорка Центру сімейної медицини у Лубнах повідомила, що медсестра не була щепленою і їй це відомо з рапорту, який надав лікар сімейної медицини. У ньому медик допустив неналежне виконання своїх обов`язків щодо факту безпідставної реєстрації щеплення. У суді він сказав, що не думав, що це комусь зашкодить.

Медсестра ж вважає, що лікар так зробив на прохання головного лікаря, з яким у неї склалися неприязні стосунки. Виходячи з того, що вона пройшла вакцинацію, пред`явлені їй звинувачення вважає безпідставними.

Суд заслухав усі сторони й визнав обвинувачену винною у використанні підробних документів. На неї наклали штраф у розмірі 850 грн.