Меморіальні дошки двом воїнам відкрили у Полтаві – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Фото – Полтавська міська рада

Альбіна Ковпак04 квітня 2024, 12:04

Пам’ять загиблих на фронті гранатометника та стрільця вшанували у полтавській школі №9.

Про це повідомили у Полтавській міській раді 3 квітня. Цього дня на фасаді школи з’явилися меморіальні дошки. Рідні, знайомі, учителі та учні закладу віддали захисникам останню земну честь. 

Артем Медведєв

Воїн народився 8 серпня 1991 року у Полтаві. Після закінчення школи навчався на історичному факультеті педуніверситету імені Володимира Короленка, а після – працював у Києві та Полтаві. У перший день повномасштабного російського вторгнення чоловік пішов до ТЦК та долучився до 112-ї бригади Добровольчого формування «Свобода», у складі якої виконував бойові завдання з оборони Києва та передмістя.

Меморіальні дошки відкрили в Полтаві

У квітні 2022 року разом з побратимами Артем Медведєв вступив до батальйону спецпризначення «Стугна» та виконував бойові операції в Харківській, Херсонській, Миколаївській областях. 20 липня 2022 року захисника прикомандирували на посаду гранатометника 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. 

Останнє бойове завдання коштувало воїнові життя, але він з честю виконав його. Разом з побратимами спецпідрозділу «Стугна» прикривав відхід своєї ДРГ.

18 серпня 2022 року військовослужбовець загинув поблизу села Максимівка на Миколаївщині. 

Олексій Крижанівський

Захисник народився 24 січня 1986 року у Києві. У 2009 році закінчив Національну юридичну академію імені Я. Мудрого за спеціальністю «Правознавство», а у 2012 році – Полтавську аграрну академію за спеціальністю «Облік та аудит». Працював у Головному управлінні Міндоходів у Полтавській області. Мав спеціальне звання радника податкової та митної справи ІІІ рангу.

Чоловік став на захист України у 2015 року, і в період з 2015 по 2018 роки проходив службу в складі 128-ї гірсько-штурмової бригади.

Меморіальні дошки відкрили в Полтаві

Не став осторонь Олексій Крижанівський і тоді, коли розпочалася повномасштабна війна. З 25 лютого 2022 року він у складі 116-ї бригади боронив кордони країни на півночі та сході.

Воїн загинув 12 липня 2023 року під час виконання бойового завдання в Авдіївці на Донеччині. 

За вірну службу Україні він нагороджений медаллю «Ветеран війни» (2018 р.); нагрудними знаками «За вірність народу України ІІ ступеня» (2018 р.), «За вірність народу України І ступеня» (2023 р., посмертно), «Учасник АТО», орденом «За мужність III ступеня» (2023 р., посмертно).

Вічна пам’ять героям.