Мешканця Херсонщини засудили за колабораціонізм та пособництво державі-агресору

428 Фото ілюстративне

Суд виніс вирок щодо мешканця Херсонської області, який добровільно пішов на співпрацю з російськими окупантами.

Про це інформує пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

В прокуратурі не називають імені зловмисника. Втім, журналісти Район.Херсон з’ясували, що звати його Максим Литвиненко.

Литвиненка засудили до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. Також його позбавили права обіймати посади, а також займатися діяльністю, пов’язаною із виборчим процесом строком на 15 років.

Слідчі Встановили, що в червні 2022 року засуджений пішов на співпрацю з окупаційною владою РФ та обійняв посаду директора захопленого КП «Агрофірма радгосп Білозерський», що вирощує сільськогосподарську продукцію.

Псевдодиректор перереєстрував вказане підприємство в органах окупаційної адміністрації, передав матеріальні ресурси військовослужбовцям та співробітникам російських спецслужб.   Також він допомагав окупаційній владі впроваджувати на Херсонщині обіг валюти країни-агресорки та реалізовував продукцію підприємства у рублях.    Погрозами змушував підлеглих брати участь у псевдореферендумі щодо виходу зі складу України та приєднання до РФ тимчасово окупованої території Херсонщини.   Довідково:

 

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну Максим Литвиненко займався підприємницькою діяльністю.

У 2015 році він балотувався до Херсонської обласної ради від нині забороненої проросійської партії «Соціалісти». У 2020 році повторно балотувався до обласної ради, але від іншої нині забороненої партії «Наш Край», херсонський осередок якої очолював одіозний колаборант Віталій Булюк. Обидва рази зазнав невдачі.

 

Читайте також: Судитимуть колишню херсонську освітянку.