Міф про прогрівання авто: чи дійсно воно корисне для двигуна | |

Багато водіїв в мороз звикли довго прогрівати двигун перед поїздкою, вважаючи, що це допоможе йому краще працювати та їздити динамічніше. Проте, експерти застерігають: така практика не лише застаріла, але й може мати серйозні негативні наслідки. Чим часте прогрівання може нашкодити автомобілю, про це детальніше розповість “Дніпро Оперативний”. 

Витрати палива 

Під час прогріву двигун не використовується для виконання основної роботи, а лише витрачає паливо. За 10 хвилин роботи може бути витрачено до 0,5 літра бензину. При щоденному довгочасному прогріві протягом місяця це може призвести до витрат цілого баку.

Підвищення зносу двигуна

Тривале прогрівання двигуна може призвести до утворення сажі на свічках запалювання. Це може призвести до проблем з запуском двигуна, перебоїв у його роботі та зниження потужності. Сучасні мастила розроблені з урахуванням низьких температур. Їхні молекули володіють високою текучістю, що забезпечує змащення деталей двигуна одразу після запуску, без необхідності тривалого прогріву

Збільшення викидів в атмосферу

Тривале прогрівання сприяє викиданню більше шкідливих речовин в атмосферу, таких як оксиди вуглецю, азоту та незгорілі вуглеводні. Ці речовини забруднюють повітря, яким ми дихаємо, і негативно впливають на наше здоров’я. У деяких країнах з цієї причини навіть заборонено на законодавчому рівні прогрівати двигун авто тривалий час.

Корозія 

При прогріванні двигуна на стінках циліндрів утворюється конденсат, який може призвести до корозії.

Скільки ж часу потрібно прогрівати двигун?

Час прогріву залежить від температури навколишнього середовища.

  • При температурі вище -10°C достатньо 30-60 секунд.
  • При температурі від -10°C до -20°C – 1-2 хвилини.
  • При температурі нижче -20°C – 2-3 хвилини.

Нагадаємо, ми писали раніше, про топ-5 помилок водіїв, які вбивають акумулятор автомобіля

 

Залишити відповідь