МРТ отримає онкодиспансер у Полтаві – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Ілюстративне фото

Джерело – vinnitsa.info

Альбіна Ковпак05 квітня 2024, 18:04

Полтавський онкодиспансер отримає нове обладнання від МОЗ. Згодом його мають доставити в заклад.

Про розподіл МРТ відомо з наказу Міністерства охорони здоров’я України від 4 квітня 2024 року №573.

У диспансер розподілили магнітно-резонансний томограф MAGNETOM Sola німецького виробництва. Вартість апарату – 33 млн 490 тис. грн. Відомо, що обладнання придбали коштом держбюджету 2023 року.

МРТ – це безпечний метод досліджувати стан внутрішніх органів, та тканин за допомогою ядерного магнітного резонансу. Лікар отримає контрастне зображення та зможе точно встановити діагноз, призначити лікування. Використовують апарат для виявлення:

  • переломів;
  • пухлин;
  • патологій;
  • аневризм тощо.

Також це безболісний метод діагностування пацієнтів без оперативного втручання.

Нагадаємо, що наприкінці березня стало відомо, що Полтавський обласний онкодиспансер також отримає другий лінійний прискорювач. Вартість апарату становить 36 млн 66 тис. 666 грн. 

Завдяки його конструкції та програмному забезпеченню до пухлини підводять максимально високу дозу опромінення, звівши до мінімуму вплив радіації на навколишні тканини та органи.

МРТ на Полтавщині

Діагностика на комп’ютерному та магнітно-резонансному томографі доступна за направленням від лікаря військового шпиталю. Де пройти МРТ- та КТ-діагностику читайте за посиланням. Діагностику на рентген-апараті військові можуть проходити безкоштовно за направленням в усіх лікарнях області.

Нещодавно новий МРТ-апарат придбали для Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського.

Магнітно-резонансний томограф придбали за майже 50 млн грн з обласного бюджету. Для підготовки приміщення залучили майже 5 млн грн коштів НСЗУ. Обладнання дозволить зменшити чергу пацієнтів на обстеження. Завдяки додатковим батареям апарат зможе працювати й у разі вимкнення світла. Послуги безкоштовні за направленням лікаря.

Нагадаємо, що новий апарат закупили через черги на безкоштовне МРТ в Полтаві. Пацієнтів шпиталю, які потребували дослідження, направляли до приватних клінік з платними послугами. Тепер в обласній лікарні є два магнітно-резонансні томографи, які дозволять скоротити черги на безкоштовні обстеження для військових.