Джерело – НУШ
0 Яніна Мурдза26 жовтня 2024, 13:10
Полтавська міська рада затвердила заклади освіти, де створять осередки викладання «Захисту України».
Рішення депутати ухвалили на засіданні сесії 25 жовтня. Центри викладання «Захисту України» створять у чотирьох школах Полтави:
- ліцеї №14 «Здоров’я»;
- ліцеї №26 «Шевченківський»;
- ліцеї №32 «Європейська»;
- школі №37.
Осередки викладання предмета «Захист України» в Полтаві створять, аби учні 10 та 11 класів опановували стрілецьку справу, домедичну допомогу, основи інформаційної безпеки.
З нового навчального року програма предмету «Захист України» має низку змін. Основне завдання яких – зробити курс більш практичним, гнучким, орієнтованим на потреби старшокласників. Предмет матиме 6 модулів замість тем.
Програма викладання «Захисту України»: чого очікувати
Курс буде єдиний для всіх учнів, що забезпечує рівні можливості незалежно від статі. Учні вивчатимуть актуальні теми від військових технологій до інформаційної безпеки. Старшокласники здобудуть практичні навички зі стрілецької підготовки, орієнтування на місцевості, тактичної медицини тощо.
За попередніми даними, для реалізації нової програми створять навчальні осередки:
- на базі стрілецького тиру ліцею №14 «Здоров’я» відбуватиметься відпрацювання практичних навичок зі стрілецькими тренажерами;
- на базі ліцею №32 «Європейський» відбуватиметься відпрацювання практичних навичок з модуля «Основи дій, комунікації та взаємодії в бою»;
- на базі ліцею №26 «Шевченківський» будуть відпрацьовувати домедичну допомогу в умовах бою;
- на базі школи №37 відбуватиметься навчання на симуляторах БпЛА тощо.
Таким чином заплановано охопити понад 4 тисячі старшокласників громади.
Полтавська ОВА затверджує перелік осередків та розподіляє гроші, які згодом надійдуть у громади. Станом на 8 серпня до Полтавської ОВА від 28 громад попередньо надійшли заявки на створення 37 таких осередків. У Полтаві передбачають створення чотирьох осередків.
З вересня 2024 року учні 10-11 класів вивчають «Захист України» за новою програмою. Уроки будуть не раз на тиждень, а раз на місяць у форматі тренінгів упродовж цілого дня. Для цього в області створюють спеціальні навчальні центри. Вони матимуть стрілецькі тренажери, навчальні дрони, аптечки та медичні манекени.