На Черкащині вшанували подвиг ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС – Новости Черкасс

38 років тому світ здригнувся від масштабної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. Тоді ліквідатори першими стали на захист від невидимого ворога. На Черкащині вшанували пам’ять загиблих у Чорнобильській катастрофі.

– Вони прийняли бій у 1986 році з невидимим, але безжальним ворогом, – наголосив очільник області Ігор Табурець. – Стали на захист України та світу. Ліквідатори – наші національні герої. Честь і слава! Вічна пам’ять тим, чиє життя забрала аварія на Чорнобильській АЕС.

Водночас він нагадав, що цей страшний урок засвоїли не всі. росія й надалі шантажує світ ядерною зброєю.

– Вона нищить українські міста та села, перетворюючи їх на «зони відчуження», – додав Ігор Табурець. – В єдності ми маємо її зупинити.

Додамо, що нині на обліку в органах соціального захисту населення області перебувають понад 78 тис. осіб, які мають статус громадян, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи. 

З початку 2024 року на соціальні виплати за чорнобильськими програмами з державного бюджету профінансовано 17,7 млн грн. З обласного бюджету за бюджетною програмою „Пільги на медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, спрямовано 15 млн грн, які розподілені між усіма територіальними громадами. У місцевих бюджетах на це передбачили 1,7 млн грн.

Довідково: 

У квітні 1986 року радіоактивним цезієм забруднено 3/4 території Європи. 8,5 млн жителів України, Білорусі, росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля пів мільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року більше 90 тис. осіб евакуювали із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:

  • Facebook Черкаської ОВА
  • Facebook начальника Черкаської ОВА Ігоря Табурця
  • Телеграм-канал Ігоря Табурця  
  • Ватсап-канал Черкаської ОВА

Джерело