На честь військових назвали вулиці на Полтавщині – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Ілюстративна світлина

Фото ЗМІСТу

Альбіна Ковпак09 лютого 2024, 11:02

Крістіна Зосімова та Сергій Савченко віддали життя у боях за Україну. Тепер імена полеглих військових носитимуть вулиці у Кам’янопотоківській громаді.

Про перейменування вулиць на честь військових ЗМІСТу повідомили у Полтавському офісі УІНП. На честь Крістіни Зосімової назвали колишню вул. Чкалова у селі Чечелеве, а на честь Сергія Савченка – вул. Комарова у Білецьківці.

Крістіна Зосімова

Жінка народилася у родині військовослужбовців на Полтавщині. З 2017 року проходила військову службу в одному з десантно-штурмових підрозділів на посаді зв’язківця. Майже 3 роки виконувала задачі у районі проведення АТО/ООС.

Після цього повернулася до цивільного життя, проте у 2021 році повернулася до армії. У складі 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені Івана Виговського проходила службу на посаді 2-го номера на кулеметі ДШК. З перших днів повномасштабного вторгнення перебувала на передових позиціях.

Життя 34-річної кулеметниці обірвалося 18 липня 2022 року. Крістіна Зосімова загинула унаслідок ворожого ракетно-артилерійського обстрілу на Донеччині.

Сергій Савченко

Народився воїн в селі Білецьківка Кременчуцького району. У ПТУ №20 він здобув професію слюсаря-ремонтника. 

На вагонобудівному заводі пройшов виробниче загартування у півскатно-візковому цеху, корпусі пасажирського вагонобудування. Останнім місцем його роботи став корпус вантажного вагонобудування, де працював слюсарем зі складання металевих конструкцій. 

Захищати Україну він окупантів чоловік пішов навесні 2022 року. У лютому 2023 року життя 44-річного Сергія Савченка обірвалося поблизу Торецька на Донеччині. У воїна залишилися дружина, син, донька та онук.

Вічна пам’ять захисникові та захисниці.

Раніше ЗМІСТ писав, що Ігор Савченко, Сергій Крівченко та Володимир Гора віддали життя у бою за Україну. Імена загиблих воїнів увічнили у назвах вулиць Піщанської громади.

На честь Ігоря Савченка назвали колишню вул. Горького, на честь Сергія Крівченка – вул. Першотравневу, а іменем Володимира Гори – вул. Гагаріна.

Також додамо, що нещодавно 18 вулиць перейменували в Новооржицькій громаді. У нових назвах увічнили імена воїнів Олександра Андрейка, Богдана Зінченка та Руслана Саакяна.

У громаді позбулися назв вулиць на честь дружби народів, Гайдара та декабристів. На честь Олександра Андрейка назвали колишню вул. Гагаріна, на честь Богдана Зінченка – вул. Паризької Комуни, а на честь Руслана Саакяна – вул. Пушкіна.