На допомогу абітурієнтам: професії оновленої України

Сьогодні і роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги. Зважаючи на зміну ситуації на ринку праці, труднощі з працевлаштуванням, розмови про об’єднання університетів, зробити перший крок у професію цьогорічним випускникам без допомоги буде нелегко.

На основі поточних тенденцій експерти прогнозують, що найпотрібнішими в Україні після війни будуть будівельники, архітектори, інженери, енергетики, програмісти, нафтовики тощо.  Але, щоб бути фахівцем у цих сферах, потрібна насамперед відповідна освіта.

Професії, на які найближчими роками буде реальний і сталий попит, найбільш широко на теренах заходу України представлені в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (ІФНТУНГ).

Почнемо з енергетиків і нафтовиків, які повинні забезпечувати енергетичну незалежність країни після війни та відбудову енергетичних об’єктів.

У ІФНТУНГ вступники зможуть освоїти особливості нафтогазової справи та обладнання, альтернативної енергетики, розробки власних родовищ, електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, геології та геофізики. Провідні нафтогазові та енергетичні компанії України (НАК Нафтогаз, АТ Укрнафта, Укргазвидобування, ДТЕК й ін.) стимулюють кращих студентів стипендіями.

Значна кількість інфраструктури в країні потребує відновлення та модернізації. Потребу у фахівцях будівельної сфери університет готовий закрити підготовкою спеціалістів у сфері архітектури та містобудування, будівництва, зокрема енергоефективних споруд, супутніх для будівництва професій.

Сфера ІТ продовжує розвиватися, тож попит на кваліфікованих фахівців у галузі програмування, аналітики та кібербезпеки зростатиме. Підготовка фахівців в ІТ-сфері належить також до переваг ІФНТУНГ. Цьому сприяє потужна команда викладачів та стейкхолдерів. До слова, нещодавно університет одержав відзнаку «Золотий освітній партнер 2023 року» від відомої в Україні і за кордоном ІТ-компанії «Soft Serve».

Університетський пріоритет  – це інженери, оскільки саме вони – двигуни прогресу. Інженери працюють у різних сферах виробництва й промисловості: машинобудуванні, нафтогазовій сфері, будівництві тощо та задіяні буквально на кожній стадії створення продукту чи конструкції. ІФНТУНГ готує інженерів: конструкторів, технологів, проєктувальників, енергетиків, електриків, робототехніків, нафтовиків, інженерів у сфері телекомунікацій тощо. Здібні та перспективні майбутні інженери в рамках дуальної форми навчання працевлаштовуються за фахом зі студентської лави.

Широко представлені в ІФНТУНГ й інші спеціальності, 11 з них – унікальні для нашого регіону. Університетська спільнота переконана, що для відбудови післявоєнної країни потрібні будуть і економісти, і екологи, і маркетологи, і управлінці, і перекладачі, і документознавці, і фахівці туристичної сфери. Кожен, хто здобуває вищу освіту і прагне бути добрим фахівцем, буде корисним для країни. 

Проте, якщо у вас розвинене просторове мислення,  логіка та ви маєте технічний склад розуму й схильність до точних наук, обирайте спеціальності, які так потрібні для відновлення Батьківщини після війни!

Дізнайтеся більше про спеціальності ІФНТУНГ: 

https://nung.edu.ua/department/pryymalna-komisiya/01-cpetsialnosti-osvitni-prohramy

Реклама

Фотогалерея