На Херсонщині зафіксували 128 випадків катувань цивільних російськими військовими

355 Фото ілюстративне

Скоєні російськими окупантами на території України воєнні злочини увійшли до архіву «Чорний реєстр випадків страт, катувань і жорстокого поводження з цивільним населенням на тимчасово окупованих територіях України».

Про це повідомила менеджерка правозахисної асоціації Freerights Анастасія Малинка, передає Укрінформ.

Всього зібрали 432 випадки катувань на тимчасово окупованих територіях, серед яких 128 – у Херсонській області, 119 – Київській, 76 – Харківській, 34 – в Запорізькій, 28 – в Чернігівській, 15 – в Сумській, 12 – в Миколаївській, 10 – в Донецькій, 6 – в Луганській і 4 в Автономній республіці Крим», – сказала Малинка.

За її словами, зібрана база поєднує аналітичні дослідження та опис воєнних злочинів, вчинених росіянами на окупованих частинах, вона наочно демонструє обʼєм трагедії.

Малинка повідомила, що факти катувань були зібрані у період з 24 лютого 2022 року по 31 серпня 2023 року, тобто за півтора року війни. Головна мета архіву – створити книгу пам’яті, що збереже інформацію про масштаб злодіянь проти цивільного населення на окупованих територіях, і яка може бути використана у міжнародних судах.

Збір фактів продовжується, зауважила вона і звернулась з проханням повідомляти організацію про такі злочини загарбників.

З реєстром злочинів можна ознайомитись на сайті організації як українською, так і англійською мовами.

Менеджерка з прав людини Всесвітньої організації проти катувань (OMCT) Марія Квіцінська зауважила, що буде створено дорожню карту розслідування катувань і насильницьких зникнень, аби зафіксовані випадки стали частиною кримінальних проваджень і винні у воєнних злочинах були покарані.

Читайте також: Військові командувачі Чорноморського флоту РФ обвинувачені в обстрілах Херсона.