На Житомирщині киянин незаконно користувався лісовим озером | Журнал Житомира

  • Фото: прокуратури
  • 29 травня, 2024 15:06

Незаконно користувався лісовим озером – прокуратура Житомирщини через суд зобов’язала киянина повернути водойму територіальній громаді.

Про це 29 травня передає пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

“За позовом Коростенської окружної прокуратури столичного підприємця зобов’язали повернути до комунальної власності озеро Плитниця площею 5 га, що на території Словечанської сільської ради. Лісовим озером, розташованим у мальовничій місцевості, що межує із Словечанським лісгоспом АПК, київський підприємець користувався тривалий час, понад п’ять років. Свої комерційні послуги на водоймі широко рекламував на інтернет-ресурсах. Зокрема, запрошував туристів і рибалок для відпочинку та спортивної риболовлі. Детально розповідав про особливості озера, чудову природу і навіть зазначав види риб (короп, білий амур, лин, карась, щука), які можна виловити. Усі послуги, у тому числі й додаткові, як оренда надувного човна, мангалу, дрова до нього тощо були платними”, – йдеться  вповідомленні.

Водночас прокурори встановили, що підприємець таку діяльність  розгорнув лише на основі дозволу на спецвикористання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах та науково-біологічного обґрунтування рибогосподарської діяльності.

Насправді він офіційно не оформив право користування озером та земельною ділянкою водного фонду комунальної власності. Відповідно, не сплачував до бюджету будь-яких коштів.

Така господарська діяльність здійснювалася з порушенням чинного законодавства, зокрема, Водного та Земельного кодексів України.

Прокуратура звернулася до Господарського суду Житомирської області, який визнав вимоги обґрунтованими та прийняв відповідне рішення.

Залишити відповідь