На Миколаївщині двоє людей отруїлись чадним газом » Миколаївський Оглядач


В Україні почастішали випадки отруєння громадян чадним газом або продуктами горіння. 14 січня такий епізод стався і на Миколаївщині. Рятувальники отримали інформацію наступним днем від Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

З’ясувалось, що у м. Миколаєві постраждали чоловік 1976 р. н. та жінка 1979 р. н., вони перебувають у лікарні. Що саме призвело до утворення чадного газу в приміщенні і, як наслідок, отруєння людей, наразі встановлюється. Попередньо, до цього призвела несправність автономної системи опалення.

Тож, хочемо ще раз поговорити про небезпеку чадного газу. Він утворюється при горінні вуглецевих сполук. Може накопичуватися в приміщеннях із несправною технікою або недостатньою вентиляцією, що спричиняє порушення доступу свіжого повітря.

Може виділятись під час роботи:

– дров’яних/газових/вугільних печей;
– портативних бензинових генераторів;
– камінів;
– вугільних грилів;
– газових водонагрівачів;
– гасових обігрівачів тощо.

Як уберегтися від отруєння чадним газом?

1. Не залишайте ввімкнені газові прилади без нагляду.
2. Для обігріву помешкання використовуйте лише призначені для цього прилади (для прикладу, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення).
3. Регулярно перевіряйте газове обладнання, вентиляційні канали та димоходи на справність.
4. У помешканні з пічним опаленням завжди відчиняйте заслінку в пічці чи комині.
5. Не встановлюйте електровитяжку та газову колонку в одному приміщенні.
6. Часто провітрюйте приміщення, в якому є газові прилади.
7. Встановить прилад для визначення концентрації чадного газу.
8. Не спалюйте нічого в пічці чи каміні, якщо до них не під’єднана вентиляція.
9. Не використовуйте генератор чи будь-які бензинові двигуни на відстані менше 6 ніж метрів від вікон, дверей чи вентиляційних отворів. Використовуйте подовжувач потрібної довжини, щоби тримати генератор на безпечній відстані.

Якщо у вас виникла підозра, що ви або хтось із знайомих має симптоми отруєння чадного газу терміново зверніться до лікарів. Бережіть себе та своє життя.