На Миколаївщині СБУ затримала очільника підпільної організації «молода гвардія більшовиків-ленінців», діяльність якої дистанційно координувала російська розвідка » Миколаївський Оглядач


Служба безпеки затримала ще одного ідеологічного прихильника росії, який допомагав іноземній організації у підривній антиукраїнській діяльності в інформаційній сфері.

За завданням ворога він керував забороненим в Україні політичним об’єднанням і готував замовні публікації для підконтрольних кремлю міжнародних інформагентств.

У такий спосіб агресор намагався дестабілізувати суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію в Україні та підірвати довіру до нашої держави з боку міжнародних партнерів.

За даними слідства, зловмисником виявився 25-річний мешканець міста Первомайська, який налагодив роботу цілої групи прихильників комуністичного руху.

Свою діяльність він координував з представниками рф.

Для конспірації учасники ворожого підпілля діяли окремо та підписували власні «твори» різними псевдонімами.

У статтях не визнається незалежність України та заперечується легітимність української влади.

Так, повномасштабне вторгнення називають «відповіддю» на ескалацію НАТО, а так звану СВО – спробою досягти «нового раунду переговорів із США-НАТО».

За матеріалами справи, з лютого 2022 року було розміщено більше 10 пропагандистських публікацій.

Співробітники Служби безпеки задокументували підривну діяльність зрадника та провели комплексні заходи для його затримання у власному помешканні.

Наразі зловмиснику повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Він перебуває під вартою.

Заходи проводили співробітники СБУ в Миколаївській області спільно з Управлінням Департаменту захисту національної державності СБ України за процесуального керівництва Миколаївської обласної прокуратури.