«На нас дивиться вся Європа. Українці думають про майбутнє»: Олександр Банчук на відкритті черкаського центру «Барнахус» — Новости Черкасс

03 травня 2024, 22:05

Перший в області центр для комплексної допомоги дітям, які постраждали від насильства, або стали його свідками відкрили сьогодні в Черкасах.

Наразі місто реалізує пілотний проект під назвою «Впровадження моделі Барнахуса для захисту дітей-постраждалих від насильства». Це стало можливим за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я» та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

На відкритті центру був присутній заступник Міністра юстиції України, голова Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Олександр Банчук. Він зустрівся з міською владою Черкас та керівниками правоохоронних органів Черкащини.

– Нещодавно брав участь у міжнародній конференції. На нас навіть тут дивиться вся Європа: адже українці в умовах повномасштабної війни, яку спричинила агресія рф, крім оборони держави, думають про майбутнє. Діти – наше майбутнє. Маємо, що презентувати й показати нашим європейським колегам. Зараз у країні функціонують вже 12 центрів «Барнахус», – сказав Олександр Банчук.

Заступник міністра юстиції подякував закордонним партнерам. До зустрічі в онлайн-режимі доєдналася керівниця проєктів захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Ван Чі Пхам. Вона наголосила на значущості відкриття таких осередків:

– Всі партнери на міжнародному рівні знають про цю подію. Важливо забезпечити дітей правами, надати їм можливість відчувати себе захищеними!

Керівниця Черкаської обласної прокуратури Катерина Шевцова зазначила, усі відомства та служби повинні надалі об’єднувати свої зусилля, щоб надавати допомогу постраждалим.

– Центри «Барнахус» передбачають підготовку фахівців до роботи з дітьми, які постраждали від насильства, зокрема, з зони бойових дій: залучення психологів, створення дружнього оточення. Це надасть можливість дитині легше розкривати необхідну для кримінального процесу інформацію, уникнути повторної травматизації, – пояснила правоохорониця.

Протягом 2024 року у Черкасах до служби у справах дітей надійшло близько 1500 звернень щодо захисту прав дітей. П’ятсот заяв громадян, з яких 38 стосуються жорстокого поводження з дітьми, повідомив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Юлія Капуш

Джерело