На Одещині судитимуть продавчиню та виробника, через яких померли 8 людей (фото) — Одеса

Смертельно отруйний алкоголь виготовляв на продажу мешканець Роздільнянського району, а його знайома збувала горілчаний напій у продуктовому магазині.

Про це повідомляє пресслужба Одеської обласної прокуратури.

Чоловік почав виготовляти сурогатний алкоголь у себе вдома на продаж, щоб підробити. В алкогольний напій він додавав небезпечний для життя метиловий спирт, який закуповував через інтернет.

Куплені в підприємливого чоловіка 5 літрів алкоголю знайома продавчиня реалізовувала в роздріб покупцям в крамниці села Старостине.

Покупка отруйної горілки призвела до масових смертей: від вживання виготовлених з метилового спирту алкогольних напоїв померло 8 жителів села та ще 4 людей отримали отруєння.

Вдома у виробника правоохоронці провели обшуки, де вилучили залишки небезпечних для життя алкогольних напоїв.

У ході слідства з’ясувалось, що постачальником отруйної сировини був мешканець Дніпра. Він реалізовував спиртовмісну продукцію, зокрема метанол, по всій території України.

У ході обушків за місцем його незаконної діяльності у Дніпрі вилучено близько 6 тонн спиртовмісної продукції, з яких 2 тони метанолу.

Вироком суду постачальника визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.

До суду також скеровний обвинувальний акт стосовно двох жителів Роздільнянського району. За збут та незаконне виготовлення алкогольних напоїв, вживання яких виявилося смертельним за ч. 3 ст. 204 Кримінального Кодексу України  чоловіку та жінці загрожує до 5 років тюрми.

Досудове розслідування кримінального провадження здійснювали детективи Територіального управління БЕБ в Одеській області, за оперативного супроводу Управління Служби безпеки України в Одеській області, процесуальне керівництво – Одеська  обласна прокуратура.

Раніше УСІ повідомляла про затримання у липні 2023 року жительки села Старостіне, яка збувала отруйний алкоголь.