На Одещині з’явиться сквер екзотичних дерев | Надзвичайні події Одесса та область

В Арцизі на Одещині планують розбити сакуровий сквер на честь Героїв війни.

Про це повідомляє “Бессарабія INFORM”.

До Арцизького міського голови звернулася вдова загиблого героя Сергія Нурісламова Олена з ініціативою посадити сакуру в пам’ять про свого чоловіка.

Олена втратила чоловіка на війні в липні 2023 року і хоч Сергій родом з Черкаської області –  війна застала героя в Арцизі, адже тут він прожив з жінкою останні роки перед нападом російської армії. Сергій пішов служити добровольцем ще на самому початку повномасштабного вторгнення.

“Я обрала саме сакуру, оскільки це ніжне деревце – символ швидкоплинності, тендітності життя, це скорбота, і водночас – це відродження життя. Наші Герої віддали свої життя, заради того, щоб Україна відродилась знову і розквітла. Їх вже немає, але спогади про них залишаться назавжди, такі ж ніжні, як пелюстки Сакури”, – ділиться жінка.

Справа залишалась за малим – потрібне місце, де це дерево зможе рости та тішити своїм цвітінням містян. Саме з таким запитом Олена звернулася до міського голови – Сергія Парпуланського. Очільник громади не лише вислухав та пообіцяв виділити місце, а й запропонував  поширити цю ініціативу серед інших сімей загиблих воїнів, створивши цілий сад пам’яті загиблих воїнів. Ідея Олені сподобалась. До того ж міська рада пообіцяла взяти на себе не лише організацію, а й витрати на дерева та таблички біля них.

“Я приємно вражена, навіть розчулена, адже я лише хотіла отримати дозвіл на посадку дерева, а отримала таку підтримку, на яку навіть не сподівалась. Дуже тішить, що влада надала такий відгук на мою ініціативу й готова її поширювати та примножувати. А ще дуже важливе усвідомлення того, що пам’ять про наших героїв важлива не лише їхнім сім’ям”, – каже вдова.

З приводу місця розташування: Олена дуже просила зробити сад на алеї в Мікрорайоні міста, адже саме там вони з чоловіком любили гуляти.

До обговорення долучилися начальниця інформаційно-комунікаційного відділу Наталя Дорощенко, начальник відділу житлово-комунального господарства Віталій Горяйнов та головний спеціаліст з благоустрою Олександр Войдюк. Комісія одразу вирушила на місце, щоб наочно подивитися, чи можливий такий проєкт саме в цьому місці. Попереду ще багато обговорень та прийняття рішення, але попередньо є всі можливості створити сад саме на тому місці, яке хотіла Олена.

Залишилася лише одна проблема – сезон висадки дерев закінчився. Зараз жарко, і саджанці можуть не прижитися, та й ділянка ще не готова.

Реалізацію проєкту попередньо планують на осінь. Долучитися до ініціативи може кожен охочий, звернувшись до Арцизької міської ради.

Сад сакур буде не одному поколінню арцизян слугувати живим нагадуванням про жахливу війну, в якій Україна втратила своїх синів. Кожне деревце матиме своє обличчя та своє ім’я, свою неповторну історію.

Залишити відповідь