На Полтавщині виявили 300 неоформлених працівників – Новости Полтавы и области

Під час перевірок на підприємствах Полтавщини фахівці Держпраці виявили більше 300 неоформлених працівників. Це на півтора десятка менше, ніж за такий самий період торік. Ще з пів сотні людей оформлені неправильно.

 Про це Суспільному розповіла речниця управління Держпраці Полтавщини Софья Істоміна.

Графік планових перевірок фахівці Держпраці формують ще на початку року. Із позаплановою інспекцією можуть прийти у разі, якщо на це підприємство надійде скарга, розповіла речниця обласного управління Держпраці Софья Істоміна.

Цьогоріч на підприємствах Полтавщини виявили 330 неоформлених працівників. Із початку року таких інспекцій було понад півтори сотні. Ще 48 людей оформлені неналежним чином: 35 – на підставі цивільних договорів та 13 – з якими договори уклали без повідомлення про це органів Держпраці. Торік за такий самий період виявили 346 неоформлених працівників, розповіла речниця обласного управління Держпраці Софья Істоміна.

Щодо усунення виявлених порушень склали 96 приписів, а до суду передали 34 протоколи про адмінправопорушення за частиною третьою статті «Порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці». Санкція – штраф від 8 500 до 17 000 гривень.

Відповідальність за неоформлених працівників покладають на роботодавця. Якщо людина працює на підприємстві без укладеного трудового договору, то виплата їй відпускних, лікарняних та страхових виплат залишається на розсуд роботодавця. Працівники у цьому разі відповідальності не несуть.

За неоформлених робітників на підприємстві передбачено:

  • За частиною третьою статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці» – штраф від 8 500 до 17 000 гривень;
  • За повторне порушення протягом року  – штраф від 17 000 до 34 000 гривень;
  • За статтею 265 Кодексу законів про працю України «Відповідальність за порушення законодавства про працю» – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного неоформленого працівника (2021 року – 60 000 гривень), а до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку першої-третьої груп, застосовується попередження;
  • За повторне таке порушення − у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного неоформленого працівника (2021 року – 180 000 гривень);
  • Недопущення інспекторів до перевірки − у шістнадцяти кратному розмірі мінімальної заробітної плати (2021 року – 96 000 гривень).

робота, нелегали


Источник