Джерело – МОЗ
0 Яніна Мурдза09 квітня 2025, 14:04
В Україні планують застосовувати тільки інактивовану поліомієлітну вакцину, а від оральної вакцини – відмовитися.
Про це повідомив лікар-епідеміолог Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Перцевий під час брифінгу 9 квітня. Зміни щодо вакцинації проти поліомієліту набудуть чинності з 1 січня 2026 року.
За інформацією центру, зараз до 6-місячного віку дітям вводять інактивовану поліомієлітну вакцину, після чого для підтримання імунітету використовують оральну поліомієлітну вакцину (ОПВ). У 2026 році від останньої планують відмовитися.
Нині на обласному складі залишилися 13 тис. 459 доз вакцини ОПВ.
Зміни до вакцинації вводять у межах плану Всесвітньої організації охорони здоров’я з поетапної відмови від тривалентної вакцини. Таким чином ВООЗ намагається ліквідувати поліомієліт вакцинного походження, адже ОПВ містить живий поліовірус типу 2.
У підсумку світ має перейти на інактивовану поліовакцину, яку вводять за допомогою ін’єкції, що забезпечує імунітет від усіх трьох типів поліовірусу й не викликає поліомієліту вакцинного походження.
Раніше ЗМІСТ писав, що щеплення від ВПЛ на Полтавщині може стати безкоштовним.
Зміни до календаря вакцинації: щеплення проти ВПЛ
Міністерство охорони здоров’я планує оновити календар профілактичних щеплень та зробити із початку 2026 року обов’язкову вакцинацію проти вірусу папіломи для дівчат 12-13 років.
основна цільова група для вакцинації від ВПЛ дівчата у віці 12-13 років. Проте, якщо вакцина буде в достатній кількості, то щеплюватимуть і хлопчиків:
«З 1 січня 2026 року українці мають щеплювати дітей від папіломавірусної інфекції безкоштовно, згідно з календарем».
Наразі щеплення від вірусу роблять за бажанням, для цього потрібно самостійно платити за вакцину.
Вірус папіломи людини (ВПЛ) є однією з найпоширеніших інфекцій, що передаються статевим шляхом. Серед жінок поширеність ВПЛ становить 26,8% з найвищою поширеністю у віці 20–24 років.
Вірус є причиною близько 90% раку шийки матки, 70% орофарингеального раку та інших новоутворень органів тазу. Запобігти інфікуванню можна, використовуючи вакцинацію.
Discussion about this post