На Полтавщині навчатимуть вести військовий облік

Ілюстрація. Піхота на бухмутському напрямку

Фото: Костянтин і Влада Ліберови

Анастасія Добряк11 лютого 2024, 12:02

Для працівників приватних підприємств та органів місцевої влади планують організувати короткострокові семінари для підвищення кваліфікації людей, які відповідають за військовий облік.

Про військовий облік на Полтавщині відомо з розпорядження виконувача обовʼязків начальника Полтавської обласної військової адміністрації Богдана Корольчука від 25 січня 2024 року.

Навчання для військово-облікового персоналу

Згідно з документом, Полтавський регіональний центр підвищення кваліфікації отримав  пропозиції щодо перепідготовки нових працівників, які відповідають за військовий облік. Навчання необхідно організувати для працівників, які не проходили підготовку у 2023 році.

Окрім цього, центру рекомендували скласти графік навчань військово-облікового персоналу органів місцевої влади та інших організацій на території області.

Протягом 2024 року необхідно провести тематичні короткострокові семінари із залученням військовослужбовців Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Їх орієнтуватимуть на фахівців Полтавської ОВА, районні військові адміністрації тощо. Планується, що навчання підвищать рівень ведення військового обліку.

ЗМІСТ розповідав, що під час перевірки підприємств у всіх районах Полтавщини виявили значні недоліки ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Військовий облік: де є проблеми

Райони та фірми, де є недоліки з військовим обліком, у переліку: 

  • Кременчуцький район: селянське господарство «ЗОРЯ», Великоподільська дослідно-селекційна станція інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України, Козельщинська громада;
  • Лубенський район: комунальне підприємство «Сяйво», ТОВ «Посулля-Агро», ТОВ «Спецлісмаш», приватне підприємство «Хорольська мехпекарня», фермерське господарство «Плехів-Агро»;
  • Миргородський район: ТОВ «Веприк Плюс»;
  • Полтава: ТОВ «Полтавабудсервіс плюс», приватне підприємство «Доброавто», ТОВ «Новос Девелопмент», державне підприємство «Полтаваліфт», ТОВ «Завод Автоснаб»;
  • Полтавський район: Бурякорадгосп цукрокомбінату ім. Халтуріна, ТОВ «Вітчизна», ТОВ «Ланнівська МТС», ТОВ «Агрофірма Маяк», «Котелевський автодор», ТОВ «Зернятко-Полтава», приватне сільськогосподарське підприємство «Обрій».

Також протягом 2023 року комісія Полтавської обласної військової адміністрації провела 16 перевірок у різних установах. Унаслідок цього покращили систему військового обліку та бронювання військовозобов’язаних у таких установах:

  • Полтавська районна військова адміністрація;
  • публічне акціонерне товариство «Джей Ті Інтернешнл»;
  • Департамент з питань реєстрації виконавчого комітету Полтавської міської ради;

Як відомо з розпорядження, гірше організоване ведення військового обліку в Управлінні житлово-комунального господарства та на Експериментально-механічному заводі.

Причиною проблем з військовим обліком є те, що відповідальні не завжди дотримуються вимог керівних документів та нормативно-правових актів, або не знаю про свої обовʼязки.

Залишити відповідь