На Полтавщині розслідують нову схему для ухилянтів

Фото – СБУ Полтавщини

Яніна Мурдза12 березня 2024, 12:03

СБУ викрила місцеву адвокатку на Полтавщині. За даними Служби, вона за гроші пропонувала військовозобов’язаним способи ухилення від призову.

Про викриту нову схему для ухилянтів повідомили в Управлінні Служби безпеки України Полтавщини 12 березня.

СБУ заблокувала нові схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. Правоохоронці в різних областях затримали організаторів оборудок, які продавали військовозобов’язаним підроблені документи для втечі до Євросоюзу.

Вартість підробки становила до 16 тис. американських доларів.

За даними правоохоронців, адвокатка на Полтавщині пропонувала військовозобов’язаним два варіанти для ухилення від призову. Перший спосіб – надавала їм сфабриковані висновки ВЛК, другий – вносила до інформаційної системи «Шлях» для виїзду за кордон як водіїв міжнародних рейсів.

Розслідування триває.

Нагадаємо, що СБУ ліквідувала у Полтаві нову «схему для ухилянтів». Служба безпеки заблокувала у Полтаві схему ухилення від мобілізації чоловіків призовного віку.

Розслідування схем для ухилення від призову

За гроші зловмисники, ймовірно, пропонували військовозобов’язаним сховатися від призову. Підставою могли бути посвідчення представників громадської організації. Вартість таких «послуг» оцінювали у 50 тис. гривень.

Правоохоронці затримали можливого організатора схеми. Ним виявився місцевий житель, який продавав військовозобов’язаним членські квитки однієї з громадських організацій по боротьбі з корупцією.

За даними слідства, посвідчення члена громадської організації зовні було схоже на посвідчення співробітника правоохоронних органів. За даними СБУ, «пакет послуг» передбачав інструктаж клієнтів щодо використання підробки під час спілкування з посадовцями військкоматів, щоб уникнути повістки.

Наразі можливому організаторові «схеми» повідомили про підозру у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України. Чоловіка взяли під варту.

Досудове слідство триває, встановлюються інші можливі учасники протиправної схеми та обставини вчинення злочину для притягнення винних до відповідальності.