На Полтавщині шукатимуть нові поклади газу

Ілюстративне фото

Джерело – Reuters

Яніна Мурдза19 січня 2024, 18:01

Розвідувальні роботи розпочнуть на території одного зі старостатів Решетилівської громади.

Про початок пошуків покладів газу повідомили в Решетилівській міській раді 19 січня.

Сейсморозвідувальні роботи стартують 20 січня в Демидівському старостаті. 

На Мачухівському родовищі пошуками покладів займатиметься «Нафтогазвидобування». Компанія має спецдозвіл на користування надрами. 

Розвідку надр здійснюватимуть за принципом збудження й реєстрації сейсмічних хвиль різних типів.

У разі отримання збитків власники земельних ділянок та землекористувачі можуть звернутися до старостату й отримати контакти компанії, аби отримати відшкодування.

Нагадаємо, що на Полтавщині видобуватимуть нафту з нової свердловини. До кінця жовтня минулого року на Полтавщині мали завершити буріння нової нафтової свердловини. Ліцензію на родовище «ДТЕК Нафтогаз» придбала у 2021 році.

Також ДТЕК планував придбати ліцензії на нафтові родовища на заході України. Отримуючи достатньо нафти, компанія перейде до питання інвестицій у переробку. Для цього планують збудувати переробний завод.

«ДТЕК Нафтогаз» торік планував видобути близько 1,6 млрд кубів газу, що на 20% менше, ніж позаторік. У 2023 році компанія інвестувала 5,5 млрд грн у видобуток газу, майже удвічі більше, ніж минулого року.

Нові свердловини на Полтавщині

Позаторік на Полтавщині відновили роботу двох газових свердловин. Вони припинили давати газ через виснаження газоносних горизонтів.

 Фахівці «Укргазвидобування» задіяли в роботу інші перспективні горизонти, замінивши зношені труби та виконавши буріння. Після капітального ремонту зі свердловин за добу отримують близько 250 тис. куб. м газу. 

Завдяки капітальному ремонту на одній зі свердловин відкрилася можливість приростити запаси газу, які раніше не обліковувалися.

Нагадаємо, що на Полтавщині повернули в експлуатацію свердловину, яка давала близько 200 тис. куб. м газу на добу. Щоб її відновити, фахівці з геологорозвідки й геофізики «Полтавагазвидобування» переглянули відомості про свердловину й запропонували випробувати горизонти, які залягають вище раніше експлуатованих.

Додамо, що на Полтавщині почали розробляти нову свердловину. Вона глибиною понад 6 км та за добу дає близько 100 тис. м³ газу. 

Свердловина була глибока та мала похило-скерований профіль. Бурова бригада Полтавського відділення бурових робіт «Укрбургазу» виконала роботи раніше терміну, запланованого до початку повномасштабної війни росії проти України.