На Полтавщині шукають неуспадковане житло для ВПО

Ілюстративне фото

(Фото ЗМІСТу)

Альона Ягольник18 березня 2024, 11:03

У громадах області знайшли майже сотню приміщень відумерлої спадщини, які можна передати під житло для переселенців.

Про це повідомили в Полтавській обласній військовій адміністрації 14 березня.

У 12 громадах виявили 95 об’єктів житлового фонду, які можна визнати відумерлою спадщиною через суд. Неуспадковане житло планують використати для поселення ВПО.

Пошуком займалися серед інших Полтавська, Миргородська, Глобинська, Пирятинська, Великобудищанська та Коломацька громади.

Для координації роботи громад створили документи, де прописано, хто має робити запити, збирати інформацію, готувати матеріали до суду, реєструвати майно та контролювати розподіл житла. Це дозволить відпрацювати схему виявлення відумерлої спадщини та перевести її у житловий фонд.

Нагадаємо, на території області планують створити житловий фонд квартир, які здаватимуть в оренду. Ці гроші потім спрямують на утримання соціального житла для ВПО, яке буде безкоштовним.

Будівництво осель для ВПО на Полтавщині фінансуватиме Міжнародна організація з міграції в межах пілотного проєкту «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на сході України». 

Ініціатива передбачає реконструкцію та зведення будинків двох категорій – доступного й соціального житла. На території області планують створити 350-400 квартир, які надаватимуть в оренду. 

Гроші за оренду надходитимуть до спецфондів громад. Їх спрямують для будівництва та утримання житла для внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих верств населення. Соціальний житловий фонд буде безкоштовним.

Також ЗМІСТ писав, що фонд житла створили у Нехворощанській громаді для переселенців, які планують залишитися жити на її території.

Для обліку приміщень фонду громада створила електронну базу з наявних вільних приміщень, де зібрана інформація про житло для постійного чи тимчасового проживання. У переліку є будинки, які перейшли до власності громади через відсутність спадкоємців у померлих жителів. Таку нерухомість облікують і надаватимуть у користування переселенцям як службове чи соціальне житло.