На Полтавщині відключають світло: що відомо про ГАВ – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Львівське кафе під час відключення світла

Автор – Юрко Дячишин

Анастасія Добряк05 квітня 2024, 19:04

На Полтавщині застосували графіки аварійного відключення електроенергії.

Причина – дефіцит обсягу генеруючих потужностей. Це є наслідком останніх масованих російських атак на українські електростанції. Про це 5 квітня повідомляє начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

5 квітня з 18:41 в області застосований ГАВ з 1 по 2 чергу. Обсяг розвантаження по системі розподілу «Полтаваобленерго» – 27,756 МВт. Для порівняння, 1 МВт дорівнює 1000 кВт і, до прикладу, може одночасно заживити 250 обігрівачів потужністю 4 кВт.

1 МВт1 МВт. Порівняльна графіка ЗМІСТуЩо таке графіки аварійних відключеньЩо таке графіки аварійних відключень

За останні тижні російські окупанти ударами знищили 80% теплоелектроцентралей України, повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль. Нині Україна шукає у партнерів обладнання, яке б допомогло відновлювати постраждалі блоки електростанцій. Також створюється децентралізована система постачання енергії населенню:

«На жаль, росія продовжує енергетичний терор — лише за останні тижні росіяни знищили більш як шість гігават потужностей нашої енергомережі. Це і гідроенергетика, і вугільна енергетика. Вони продовжують бити ракетами по наших енергетичних обʼєктах, знищують трансформатори, генератори», — сказав Денис Шмигаль в інтервʼю ERR.

Раніше ЗМІСТ писав, що в області 4 квітня застосували ГАВ. Причиною був дефіцит обсягу генерації.

Інформацію про застосування графіків повідомлятимуть на сайті «Полтаваобленерго», сторінках компанії у соціальних мережах у Facebook та Telegram.

Що передбачають ліміти по потужності й чому їх іноді не вистачає для заживлення двох черг споживачів одночасно, розповідав ЗМІСТ.

«Укренерго» надає ліміт споживання для областей, який виробники можуть забезпечити на денний та нічний час і який не можна перевищувати, аби не спровокувати аварію. 

Щоб дотриматися встановленого ліміту споживання «Полтаваобленерго» використовують різні схеми відключення світла: це можуть бути погодинні, аварійні або екстрені вимкнення, які подекуди застосовують одночасно. Усе залежить від обсягу дефіциту електроенергії та ситуації в енергосистемі кожної області. 

Відключення світла у споживачів були й до енергетичного терору, але планові. Вони потрібні для того, щоб енергетики ремонтували електромережі та об’єкти інфраструктури. Планові відключення запроваджують і нині за певними адресами населеного пункту, де тривають роботи. Зазвичай ремонт виконують у робочий час.

Чим відрізняються типи відключень, які запроваджують на Полтавщині, читайте тут.