На Полтавщині виявили понад 162 тис. га потенційних лісів

Лісництво на Полтавщині. Ілюстративна світлина

Фото ЗМІСТу

Яніна Мурдза04 квітня 2024, 13:04

В області виявили понад 25 тис. ділянок, які можуть набути статусу самосійних лісів й отримати охорону держави.

Про моніторинг самозаліснених лісів повідомила пресслужба Полтавської обласної прокуратури 4 квітня. Самосійні ліси ідентифікують за допомогою зіставлення супутникових знімків та карт.

Усього таким способом в області зафіксували дані про 25 тис. 531 земельну ділянку, які можуть віднести до самозаліснених. Їхня загальна площа – 162 тис. 325 га.

Чому потрібно узаконювати самосійні ліси Полтавщини

Позаторік в Україні почали узаконювати самосійні ліси. Вони виросли за останні декілька десятиліть на землях, виведених із сільськогосподарського використання.  Раніше такі ліси можна було вирубувати, бо офіційно їх не існувало, але зараз лісівники почали брати нові території під охорону.

Територіальні органи Держлісагентства отримали можливість звертатися до влади громад або військових адміністрацій щодо передачі залісених територій. Після отримання згоди та рішення про передачу таких ділянок, лісівники готують для угідь документи про зміну статусу та починають догляд.

Торік у грудні лісівники спрямували 119 подань на адреси 60 територіальних громад Полтавщини. Станом на квітень 2024 року громади ухвалили рішення віднести до самозаліснених 80 ділянок загальною площею 1 тис. 257 га.  

Аналіз космічних знімків свідчить, що в Україні є принаймні мільйон гектарів «необлікованих» лісів. Лише на Київщині їх виявлено понад 100 тис. гектарів.

Нагадаємо, що на Полтавщині планують висадити близько 6 млн нових дерев. Це у півтора раза більше, ніж торік.