На Полтавщині викрили махінації з деревиною

Докази у справі з привласненням і розтратою деревиниДокази у справі з привласненням і розтратою деревини

Фото – Полтавська обласна прокуратура

Яніна Мурдза07 лютого 2024, 16:02

Фігурантів підозрюють у привласненні та розтраті деревини, а також грошей за заготівлю лісу, якої фактично не виконували.

Про це повідомила пресслужба Полтавської обласної прокуратури 7 лютого. Події зі справи відбулися у 2022 році на Полтавщині.

За даними прокуратури, колишній лісничий одного з лісництв Миргородського лісгоспу, його помічник та підприємець вчинили привласнення та розтрату майна. Йдеться про ділову деревину, для якої заздалегідь занижували клас якості та гроші за лісосічні роботи, які фактично не проводили.

Учасників групи підозрюють у привласненні та розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, яке здійснили повторно в умовах воєнного стану. Також фігурантам інкримінують складання та видачу наперед неправдивих офіційних документів.

Збитки, завдані державному підприємству, оцінили в понад 600 тис. грн. Наразі половину суми підозрювані відшкодували.  

Нагадаємо, що на Полтавщині до суду передали справу екслісничого, якого підозрюють в незаконній вирубці дерев у лісосмузі. Чоловік вирубав понад 30 дерев різних порід у лютому 2021 року. Це завдало збитків громаді на майже 450 тис. грн. 

Раніше ЗМІСТ писав, що директор комунгоспу разом з підлеглими спиляв клени та ясени у захисній лісосмузі, яка належить «Укрзалізниці», та намагався вивезти колоди на тракторі. Крадіїв затримала поліція.

Директор визнав провину та уклав угоду про визнання винуватості, яка допомогла йому уникнути п’яти років в’язниці. Як результат суд призначив крадію дерев покарання у вигляді іспитового строку на один рік та зобов’язав сплатити 3 тис. 775 грн.