На Полтавщині з грипом госпіталізували 18 дітей

Ілюстративне фото

Джерело – vgolos.ua

Яніна Мурдза26 січня 2024, 15:01

У Кременчуці зареєстрували 20 хворих на грип, із яких 19 госпіталізували.

Про хворих на грип повідомили в Кременчуцькій міській раді 26 січня.

За період з 18 січня по 24 січня у Кременчуці виявили 20 випадків грипу типу А. Серед хворих – 19 дітей та 1 дорослий. До інфекційного відділення Кременчуцької міської дитячої лікарні госпіталізували 18 дітей. Дорослому надають допомогу в лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька».

Усього в місті за тиждень зафіксували 1 тис. 114 випадків ГРВІ та 10 випадків COVID-19. Рівень захворюваності зростає, але не перевищує епідемічного порогу.

Більшість серед захворілих на ГРВІ становлять діти до 17 років (821 випадок),  на  COVID-19 – дорослі (10 випадків).

Упродовж тижня до інфекційного відділення госпіталізували 21 дитину та 1 дорослого пацієнта з ГРВІ, а також 2 дорослих пацієнтів із коронавірусною хворобою.

Випадків смерті через COVID-19 за вказаний період не реєстрували.

Нагадаємо, що через спалах ГРВІ закрили на карантин ліцей Кременчука.

Спалах ГРВІ у ліцеї

10-денний карантин ввели у Кременчуцькому ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. На ГРВІ захворіла майже третина учнів.

За його словами, станом на ранок 23 січня зі 116 ліцеїстів 38 захворіли на гостру респіраторну вірусну інфекцію. Це 30% учнів. Через це заклад закрили на карантин з 23 січня до 3 лютого.

Вихованці ліцею навчаються онлайн, проте на постійній основі проживають в ліцеї. Через спалах ГРВІ вони знаходитимуться вдома.

ГРВІ на Полтавщині

За даними Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб, захворюваність на ГРВІ в області за підсумком 15-21 січня зростає. Виявили 5 тис. 884 випадки гострих респіраторних захворювань, на 16% більше, ніж на попередньому тижні. Показник захворюваності становить 435,1 на 100 тисяч населення.

За тиждень в області виявлені віруси грипу А (несубтиповані), РС-віруси, збудник COVID-19.

Лікарняні при ГРВІ

Лікар має право відкривати лікарняний дистанційно на підставі вказаних пацієнтом симптомів без особистого прийому, а також виписати електронний рецепт.

У разі наявності симптомів захворювання можна зателефонувати до свого сімейного лікаря й отримати рекомендації щодо лікування. Після консультації лікар може створити відкрити лікарняний на період до 5 днів. Якщо хвороба триватиме довше, пацієнт має прийти на особистий огляд для подовження лікарняних.

Відкриття лікарняного в такому режимі діятиме на період воєнного стану та протягом 3 місяців після його припинення.