На Полтавщині затримали викрадачів нафти у складі міжрегіональної групи – Новости Полтавы и области

Мешканці Полтавської та Чернігівської областей створили схему крадіжки нафти. Щоб мінімізувати ризик викриття, крали нафту крапельним способом, що не фіксує падіння тиску в трубопроводі.

Після кожної крадіжки зловмисники навіть організовували вивезення ґрунту з місця вчинення злочину для приховування слідів, повідомляє ГУ НП в Полтавській області.

“Створили злочинне угруповання двоє раніше судимих за аналогічні злочини уродженців міста Лубни. Як спільників залучили колишніх працівників правоохоронних органів та мешканців двох областей”, – зазначили правоохоронці.

Діяли фігуранти за чітко продуманою схемою: заздалегідь підібрали найбільш вдале місце для «врізки», придбали землерийну машину і незаконно підʼєдналися до нафтотрубопроводу одного з газопереробних заводів на території Чернігівської області.

Від місця «врізки» зловмисники проклали під ґрунтом відвід загальною довжиною близько 5 км. З протилежного боку відводу встановили резервуар для накопичення викраденої вуглеводної сировини.

Кожен з учасників злочинного угруповання мав чітко визначену роль і дотримувався правил конспірації: для спілкування використовували виключно радіостанції, а для роботи у пізній час — біноклі нічного бачення і тепловізори.

“Викрадену нафту ділки вивозили спеціально обладнаними вантажними автомобілями. За одну “ходку” ділки викрадали до 12 кубічних метрів сировини, яку надалі збували нафтобазам та різним комерційним структурам на території Полтавської, Чернігівської та Черкаської областей. В результаті отримували понад 500 тис. грн прибутку”, – зазначили правоохоронці.

Правоохоронці за силової підтримки батальйону поліції особливого призначення «Полтава», із залученням експертів та кінологів затримали учасників злочинної групи під час крадіжки нафти.

За місцями проживання, реєстрації та в автомобілях фігурантів провели 18 обшуків, у ході яких вилучили спецтехніку, вантажні та легкові автомобілі, обладнання для закачування вуглеводневої сировини, документи та «чорнові» записи.

 

 

 

нафтопровід, крадіжка, ОЗУ


Источник