Нардеп Гончаренко запропонував знизити зарплату депутатів до двох “мінімалок” || Общественные новости

На сьогодні повна зарплата депутатів складає майже 60.000 гривень
03 вересня позафракційник Верховної Ради України Олексій Гончаренко під час обговорення законопроекту про зменшення кількості нардепів до 300 осіб звернувся до своїх колег із пропозицією знизити розмір зарплати народного депутата до двох “мінімалок” (8346₴).
Такий законопроект він зареєстрував 03 вересня 2019 року під номером 2040 як “Проект Закону про внесення зміни до Закону України “Про статус народного депутата України” щодо зменшення розміру заробітної плати”.
 
Згідно до регламентів і правил документобігу в ВРУ, законопроект було розписано на Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України, Комітет з питань бюджету, Комітет з питань антикорупційної політики, Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів й Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом.
 
Цитата з виступу в Парламенті:
 
– “Нам кажуть, що зменшення кількості народних депутатів до 300 осіб – це економія державних грошей… Шановні колеги, є значно простіший спосіб, ніж чекати ще 4 роки та тільки тоді зменшити кількість Парламенту, аби зекономити гроші. Давайте зараз знизимо наші з вами зарплати.
Сьогодні зарплата депутата складає 28.000 гривень + “депутатські” 35 тисяч [кошти депутатського фонду на утримання помічників – ред.], що разом складає 63 тисячі. А давайте зробимо так – я вніс відповідний законопроект і прошу колег підтримати, щоби зробити нам дві “мінімалки” – 9500, і ми з вами вже сьогодні в три рази зменшимо видатки держави на народних депутатів. І не треба нічого чекати. І не потрібно нічого вигадувати, змінювати Конституції України…”
 
Таку версію економії держбюджету України радо б підтримали й громадські діячі та населення, бо це б тільки щомісяця була економія у майже 8 мільйонів гривень (7.862.500,00₴), що на рік склало б майже 1 мільярд гривень (94.530.000,00₴).
Чи підтримають таку ідею Олексія Гончаренка його колеги, тим паче, що всі необхідні витрати (подорожі, оренда житла, оздоровлення, лікування, комунальні послуги) покриваються за державний кошт, – побачимо в найближчому майбутньому.
 
Кореспондент – Андрій Згодін
 
Поделиться с друзьями
 
Почитать другие


Источник