Нарешті вдома: на Миколаївщину повернулися 5 депортованих дітей-сиріт » Миколаївський Оглядач


У неділю, 2 червня, в Миколаєві зустрічали п’ятьох вихованців Новопетрівської спеціальної школи, які 2022-го пережили жахи депортації росіянами.

У результаті військового вторгнення рф навчальний заклад опинився в окупації. На той час там перебувало 15 вихованців. Департаментом освіти і науки обласної військової адміністрації разом з представниками Цивільного захисту та Червоного Хреста було підготовлено «зелений коридор», але через втручання ворога евакуацію було зірвано. А вже у липні 2022 року військовослужбовці рф силоміць вивезли дітей та персонал до Херсонщини, звідти – до Краснодарського краю. В листопаді того ж року дітей разом із супроводжуючими вдалося повернути з території росії до Грузії.

Першими на рідній землі дітей вітали начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім, його заступник Олександр Трайтлі, директорка департаменту освіти і науки Миколаївської ОВА Алла Веліховська, начальниця служби у справах дітей Миколаївської ОВА Ірина Пономарьова.

Департаментом освіти та службою у справах дітей Миколаївської ОВА було здійснено заходи щодо пошуку близьких родичів та влаштування їх у сімʼї. Так, четверо дітей поїдуть у нові сім’ї, а 17-ти річна дівчина з вересня почне навчання в професійному ліцеї.

«Щиро радію за наших дітей. Дякую всім, хто допомагав повернути хлопців та дівчат додому. Дякую всім, хто шукав для них нову сім’ю. Особлива вдячність та повага законним опікунам, які взяли на себе відповідальність за них. Це неймовірно сміливо та важливо. Запевняю, що ми будемо усіляко підтримувати та допомагати вашим новим родинам», – зазначив Віталій Кім.

Дітям вручили подарунки, а начальник військадміністрації підписав особисті прапори кожному. Після відбулася фотосесія на згадку, а далі хлопці та дівчата рушили до своїх нових домівок.

Зазначимо, що допомагали у поверненні миколаївських сиріт додому команда Save Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, Обʼєднаного центру при Службі безпеки України та організації Operation Hope, Finland.