«Насамперед очистити душу у сповіді, а вже потім робити в хаті порядки», — священник про духовну підготовку до Великодня

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.

Про духовну підготовку до Великодня, враховуючи значення Чистого четверга, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

«Чистий четвер»  —  це народна назва. Зветься тому, що це, так би мовити, день весняного очищення. Купатися, прати речі чи мити вікна — це не є правдиве очищення душі перед прийдешнім світлим Воскресінням Месії.

У Страсний Четвер увечері відправляють так звану «Страсну Утреню» (новий церковний літургійний день починається у вечірню пору).

Під час цього тривалого богослужіння священник (чи душпастирі по черзі) читає, щоразу переодягаючись в одяг різного кольору, дванадцять Євангелій.

Тобто 12 уривків з усіх чотирьох Євангелій, де йде мова про страждання Христа перед Його розп’яттям, починаючи з останньої бесіди Спасителя з учнями за Таємною Вечерею і завершуючи похованням у саду юдейського старшини Йосифа Ариматейського та приставлянням військової сторожі до Його гробу», — ділиться монах.

Зі слів священника, аби підготуватися духовно до Великодня, необхідно насамперед очистити свою душу у Тайні сповіді, а вже потім робити в хаті чи біля неї порядки.

«Також пекти паски, розмальовувати крашанки тощо.

Треба взяти участь у великопісних моліннях, роздумати більше над стражданнями Спасителя, приготувати своє серце до зустрічі із воскреслим люблячим Господом», — додає отець.

Більше читайте у матеріалі: Перемога над пеклом та смертю: священник з Прикарпаття про значення Вербної неділі та обряди Великоднього тижня

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

“Кличе кожного з нас”: монахиня з Івано-Франківщини про рішення присвятити життя Богу

Духовні та практичні виклики під час війни: розмова із сестрою Згромадження Пресвятої Родини у Гошеві (ФОТО)

Одержима злим духом дівчина, чудотворна ікона та війна: розмова із монахом Василіанського монастиря, що на Ясній Горі у Гошеві (ФОТО)