Наслідки ракетного удару під Полтавою (ФОТО)

Яніна Мурдза11 квітня 2024, 14:04

Росіяни ударили ракетою по гуртожитку в Полтавській громаді 8 квітня. Унаслідок атаки загинула жінка й постраждали помешкання кількадесят людей.

Ракета влучила у двоповерхову будівлю під Полтавою, завдавши руйнувань і спричинивши пожежу. Пошкоджень зазнали й прилеглі будинки: у квартирах людей потрощені вікна та балкони, а в стінах утворилися тріщини.

10 квітня ЗМІСТ побував на місці прильоту в Полтавській громаді й підготував фоторепортаж.

під Полтавоюпід Полтавоюпід Полтавоюпід Полтавоюпід Полтавою

Мешканцям Полтавської громади, що постраждали від ракетного удару 8 квітня виплатять першу матеріальну допомогу у вигляді 10 тис. грн на особу. 

Як отримати грошову допомогу

Заяву про отримання компенсації можна подати у відділ ЦНАПу за адресою Полтава, вул. Соборності, 45А. Дізнатися детальніше про умови отримання допомоги можна за номером телефону +380503045050. Приймання заявок триває. 

Кожній постраждалій особі виплатять одноразову допомогу у вигляді 10 тис. грн. Усього 1 млн 360 тис. грн планують виплатити 136 постраждалим від обстрілу. Ще 180 тис. грн виплатять дев’ятьом людям, які перебувають в лікарні, а 50 тис. грн виділять родині загиблої жінки від ворожої атаки.

Під час засідання виконкому, секретар міської ради Катерина Ямщикова повідомила, що після оцінки пошкодженого майна, мешканцям Полтавської громади виділять додаткову допомогу.

ЗМІСТ писав про воєнні злочини окупантів та історії людей з-під Полтави, яких Росія «звільнила від житла». Тоді російська ракета влучила в цивільний обʼєкт, забрала життя жінки та житло кількадесяти родин. Ракета влучила в гуртожиток у Полтавській громаді.

Після рятувальної операції розпочали підрахунок збитків і пошуки тих, хто потребує допомоги. Уже за два дні довкола місця удару вирує життя: прибирають територію, збирають уламки конструкцій та скло розтрощених вікон.

Для невеликого села неподалік Полтави цей воєнний злочин став переломним моментом, адже Росія позбавила житла тих, хто найбільше його потребує: родин з дітьми, пенсіонерів та вразливих верств населення. Будинки довкола постраждали менше, але наслідки обстрілу завдали чимало клопоту й перелякали людей.

Детальніше про те, як люди з Полтавської громади пережили ворожий обстріл читайте у матеріалі за посиланням.