Нік Кейв розповідає про горе у новому інтервʼю

Нік Кейв у новому інтервʼю для Rolling Stone поділився своїми думками з приводу того необхідності виділяти окремі стадії горя і того, як увесь цей процес подібний до кохання.

На запитання, чи вірить він у «прийняття» як завершальну стадію горя за моделлю Кюблер-Росс, Кейв відповів: «З мого досвіду, модель Кюблер-Росс про стадії горя — повне лайно. Горе, розділене на впорядковані стадії, не має сенсу, на жодному рівні». Відповідно до моделі, представленої психологинею Елізабет Кюблер-Росс, процес прийняття горя або смерті можна поділити на 5 стадій: заперечення, гнів, компроміс, депресія і прийняття.

«Скорбота, як і любов, — це безлад. Скорбота проявляється як дивовижна і богоподібна. Йдеться не про “прийняття”, яке передбачає якесь остаточне повернення до звичного життя, а про знищувальну силу, яка вимагає своєрідної трансформації буття, коли ми перетворюємося з однієї речі на іншу. 

Досвід втрати двох моїх синів був перевпорядкуванням сутності буття. Зрештою, якщо нам пощастило, ми перестаємо зосереджуватися на власних ранах і дивимося на рани світу», — поділився своїми думками музикант.

Нік Кейв як ніхто знайомий із почуттям горя. 8 років тому його син Артур трагічно загинув у віці 15 років через отримані травми після падіння зі скелі поблизу Брайтона (Великобританія). Зокрема вплив смерті сина досліджується у документальному фільмі One More Time with Feeling про запис альбому Skeleton Tree, який було випущено вже після загибелі дитини музиканта. Рік тому помер і другий син Кейва — Джетро Лазенбі у віці 30 років.

Також відомо, що наразі музикант працює над новим альбомом Nick Cave & The Bad Seeds. В інтервʼю артист поділився новинами щодо того, як саме звучатиме нова платівка: 

«Я думаю, що енергія, яку ми намагаємося знайти в нашій музиці, повинна прийти звідкись ще, окрім базового рок-н-ролу. У новому альбомі багато енергії, але він зроблений не як рок-н-рол, під чим я маю на увазі орієнтованість на більш гітарну музику».