Нікопольський район: рятувальники провели інформаційну роботу щодо дотримання правил пожежної безпеки на полях – Новини міста Дніпро та Дніпропетровської області

З настанням пожежонебезпечного періоду різко зростає ймовірність пожеж. Основними причинами виникнення пожеж є сукупність погодних і людських факторів, недотримання правил пожежної безпеки та пожежного захисту сільгоспугідь в літній пожежонебезпечний період.

З метою запобігання виникнення пожеж, 13 серпня рятувальники 44 ДПРЧ 7 ДПРЗ Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області провели інформаційну роботу щодо дотримання правил пожежної безпеки та правильним діям у випадку виникнення пожеж на полях під час жнив, серед працівників фермерського господарства в с. Шолохове.

Рятувальники нагадали співрозмовникам основні вимоги норм з питань пожежної безпеки при збиранні врожаю, а саме:

  • вся техніка, агрегати та автомобілі повинні бути обладнані первинними засобами пожежогасіння та іскрогасниками;
  • трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи повинні пройти протипожежний інструктаж;
  • перед дозріванням колосових хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки;
  • у період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях;
  • не дозволяється заправляння збиральної техніки пальним у хлібних масивах та у нічний час в польових умовах;
  • суворо забороняється палити та користуватись відкритим вогнем в полях поряд із хлібними масивами;
  • не можна викидати недопалки в бік полів, це може призвести до пожежі із значними втратами.

Рятувальники прохали запам’ятати: випалювання стерні, сухої трави, поживних залишків соломи на полях може призвести до пожеж на територіях приватних домоволодінь та лісопосадках. Пожежі завдають державі великі матеріальні та економічні збитки. Дим, який виникає внаслідок горіння та тління завдає шкоди навколишньому середовищу. 

По закінченню заходу вогнеборці закликали співрозмовників не нехтувати правилами пожежної безпеки та нагадали номер телефону «Служби Порятунку» «101».