Нікопольський район: вогнеборці закликають громадян відповідальніше ставитись до правил пожежної безпеки в побуті – Новини міста Дніпро та Дніпропетровської області

19-го серпня співробітники ДСНС Нікопольського району провели роз’яснювальну роботу в житловому секторі у містах Нікополь, Покров, Марганець та селищі міського типу Томаківка. Населення навчали правилам пожежної безпеки в побуті, аби кожна людина знала ці вкрай важливі аспекти безпеки життєдіяльності, не панікувала в разі виникнення пожежі, а діяла впевнено і грамотно.

Під час профілактичних бесід рятувальники звернулися до людей із проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті та зауважили, яких заходів необхідно дотримуватись, аби не допустити виникнення пожежі у власному житлі.

Також наголосили, що в житлових будівлях пожежа в основному виникає через перевантаження електричної мережі, використання несправних електричних приладів, через дитячі пустощі з вогнем та недбалість дорослих в стані алкогольного сп’яніння.

Людям нагадали запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються в побуті:

– нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки;

– забороняється залишати прилади, що включені, без нагляду;

– забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів;

– необхідно спостерігати за щільністю контактів в місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою тощо;

– небезпечно замінювати запобіжники, що перегоріли, в телевізорах, приймачах і інших побутових приладах саморобними або плавкими запобіжниками;

– забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.

По завершенню бесід співрозмовникам нагадали телефони екстрених служб міста та вручили інформаційні листівки на тему: «Бережіть своє житло від пожеж», щоб люди не забували як діяти, якщо пожежа застане їх у приміщенні.