Німецька клініка передала реабілітаційні тренажери Полтаві
0 Яніна Мурдза05 березня 2024, 13:03
Німецька клініка реабілітації надала обладнання для полтавської обласної лікарні імені Скліфосовського.
Центру реабілітаційної медицини передали тренажери, апарати та крісла колісні. Про це ЗМІСТу 4 березня повідомив координатор проєкту партнерства між лікарнями виконавчий директор БО «Лікарняна каса Полтавщини» Віталій Шевченко.
Обласна лікарня імені Миколи Скліфосовського співпрацює з клінікою реабілітації Altmühlseeklinik Hensoltshöhe в Баварії. Проєкт партнерства між медзакладами фінансує Уряд Німеччини.
Гуманітарний вантаж для Центру реабілітації в Полтаві містить:
- 4 крісла колісні;
- 7 одиниць медичного та реабілітаційного обладнання та інший реабілітаційний інвентар:
- тренажери, розраховані на різні групи м’язів;
- прилад ударно-хвильової терапії та електростимуляції;
- пристрій для пресотерапії.
Розвантаження обладнання для реабілітаційного центру. Фото Полтавської ОВА
Обладнання для реабілітації. Фото надав Віталій ШевченкоЩоб залучити допомогу, Полтавщина презентувала два проєкти на конференції, присвяченій партнерству у сфері охорони здоров’я між Україною та Німеччиною 26-27 лютого в Берліні. Завдяки одному з них лікарні надали обладнання, яке фахівці Центру реабілітаційної медицини використають для лікування цивільних і військових пацієнтів.
У Полтавській обласній військовій адміністрації повідомили, що в межах взаємодії область отримала 30 медичних функціональних ліжок для пацієнтів з обмеженою рухливістю. Загалом Полтавщині надали гуманітарної допомоги на 150 тис. євро.
Для полтавських медпрацівників розглядають можливість стажування в німецькій клініці, а нині триває онлайн-навчання для лікарів реабілітаційної медицини.
Центр реабілітаційної медицини в Полтаві
Центр оснащений системами реабілітації, як-от роботизований ортез, екзоскелет, система реабілітації для верхніх та нижніх кінцівок, та електронейростимуляції тощо.
Центр розрахований на 30 стаціонарних ліжок. Окрім лікування в стаціонарі, допомогу надають амбулаторно за електронними направленнями від лікаря.
Раніше в Центрі займалися тільки реабілітацією хворих у гострому періоді, нині ж допомогу надають усім, хто цьому потребує. У закладі працюють лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, ерготерапевти, фізичні терапевти, асистенти фізичних терапевтів, психологи, масажисти, сестри медичні, молодші медичні сестри.
У Центрі запровадили ранню реабілітацію для військових, яку розпочинають під час перебування пацієнтів у відділеннях гострих станів або навіть у відділенні інтенсивної терапії. Після гострого періоду з ними працює лікар фізичної та реабілітаційної медицини, який координує роботу реабілітаційної команди.
Раніше ЗМІСТ писав, що для Центру реабілітації закупили обладнання на 60 млн грн. Зокрема придбали роботизований ортез із біговою доріжкою, який навчає пацієнта ходити або допомагає покращити навички ходьби після травм хребта або інсультів. Апарат відтворює фізіологічно правильну ходьбу, змушуючи працювати м’язи, які раніше не були задіяні.
Для реабілітації пацієнтів використовуватимуть також програмований екзоскелет, що являє собою зовнішній каркас, який допомагає людям з інвалідністю переміщувати своє тіло. Датчики апарату на шкірі відстежують зміни в електричних сигналах організму і залучають механічні елементи екзоскелета, коли людина намагається поворушити кінцівками.