Новій бригаді на Полтавщині потрібні люди – ПОЛТАВА СЬОГОДНІ

Ілюстративне фотоІлюстративне фото

Гвардійці відточують свої навички нічної стрільби. Фото військової частини 3052

Анастасія Добряк03 лютого 2024, 10:02

Для набору не передбачають посилення мобілізації, але очікують на розширення особового складу. Зокрема, на добровольців.

Про те, що новій бригаді потрібні добровольці, розповів представник військової частини 3052 Національної гвардії України Сергій Луніч під час брифінгу 31 січня.

Завдання особового складу в новій бригаді

У межах розширення військової частини 3052 планують зробити заявки до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. При цьому, за словами Сергія Луніча, очікують на бажання добровольців прийти до них на службу. Одне із завдань нової бригади полягатиме в обороні Полтави:

«Наша бригада виконуватиме увесь спектр функцій які покладені на Нацгвардію. Охорона громадського порядку, охорона конвоювання підсудних під час судових процесів, органів державної влади, особливо важливих об’єктів та критичної інфраструктури на території області. Також на нас виконання завдання з територіальної оборони: охорона та оборона Полтави».

військова частина 3052 Сергій ЛунічСергій Луніч про службу у новій бригаді Фото ЗМІСТу

Хто потрібен бригаді

Наразі військові мають потребу фахівців з різних посад. Йдеться про такі загальновійськові професії:

  • стрільці;
  • кулеметники;
  • гранатометники;
  • екіпажі бойових машин;
  • розрахунки мінометних, артилерійських підрозділів.

Також до бригади потрібні кінологи, фахові психологи, працівники медичної сфери (фельдшери та санітари). 

Сергій Луніч каже, що коли людина не має спеціальності, але є бажання, вона може пройти навчання в Національній гвардії України на базі навчальних центрів. Загальна військова базова підготовка триває близько місяця, а потім розпочнеться підготовка у складі підрозділів. 

«Є служба за контрактом, а є по мобілізації. Усі інструктори, які навчають, мають бойовий досвід. Головні критерії відбору – це фізичне та психічне здоров’я, проходження ВЛК у ТЦК за місцем проживання. Звичайно треба, щоб новобранці не мали шкідливих звичок і залежностей, не мали судимостей і пройшли співбесіду з нашими фахівцями».

Щоб потрапити до нової бригади, потрібно звернутися до військової частини 3052. Щоб добровольці отримали направлення до бригади, фахівці частини супроводжуватимуть їх під час ВЛК та співпрацюватимуть з терцентрами комплектування.

ЗМІСТ писав, що найбільше завдань, покладених на нову бригаду, стосуватимуться оборони та охорони особливо важливих об’єктів та об’єктів критичної інфраструктури на території Полтавщини. Сергій Луніч говорить, що службу бійці переважно проходитимуть на Полтавщині.