НСЗУ перевірить, як лікарня Полтавщини надає пацієнтам допомогу при інфарктах

Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»

Фото з фейсбук-сторінки медзакладу

Яніна Мурдза12 березня 2024, 10:03

Національна служба здоров’я перевірить надання послуг при інфаркті міокарда в лікарні Кременчука.

У першому півріччі 2024 року НСЗУ виконає документальний моніторинг 11 медзакладів, які надають допомогу при гострому інфаркті міокарда. Серед них – лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька». 

Про це стало відомо 6 березня з відповіді НСЗУ на запит ЗМІСТу. Служба перевірятиме виконання договору на медичну допомогу при інфаркті у січні-лютому цьогоріч.

Що НСЗУ перевірятиме в лікарні «Кременчуцька»

Під час моніторингу в лікарні перевірять ведення медичних карт стаціонарних хворих, де зазначені діагноз з обґрунтуванням та вказані медичні процедури, які проводять пацієнтам. Також НСЗУ відстежуватиме наявність у лікарні:

  • відділення або щонайменше 6 ліжок кардіологічного профілю, які обладнані для постійного моніторингу показників стану пацієнтів, температури тіла та мають можливість цілодобової подачі кисню;
  • відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії, що має лабораторію, яка цілодобово може виконувати дослідження судин серця за допомогою рентгену, або кардіологічне відділення з рентген-операційним блоком;
  • палати або відділення інтенсивної терапії, розташовані окремо від інших профілів.

Пацієнти лікарні з гострим інфарктом міокарда мають бути цілодобово забезпечені лабораторними та інструментальними дослідженнями. Також хворим мають надавати допомогу для екстреного відновлення максимально можливого кровотоку в інфаркт-залежній артерії.

НСЗУ перевірятиме забезпеченість пацієнтів реабілітацією впродовж гострого періоду та направлення на допомогу в післягострому періоді за реабілітаційним маршрутом. У лікарні має бути затверджений план дій для порятунку пацієнтів з інфарктом міокарда, які потребують стентування.

Кременчуцьку лікарню перевірятимуть на наявність затвердженої програми з інфекційного контролю та адміністрування призначення антибіотиків. Також моніторитимуть закупівлі ліків і витратних матеріалів з Національного переліку, необхідних для надання допомоги. Фахівці відстежуватимуть ефективність управління запасами лікарських засобів, медичних виробів та витратних матеріалів, закуплених лікарнею та МОЗ.

Перевірка охопить наявність мінімального штату медпрацівників, які забезпечують надання допомоги при інфаркті міокарда, та необхідного медичного обладнання.

Нагадаємо, що НСЗУ перевірить обласний перинатальний центр у Полтаві на надання послуг пацієнткам та новонародженим.