Обмеження в’їзду в прикордоння для чоловіків призовного віку. Яка ситуація на Житомирщині | Журнал Житомира

  • Фото: ілюстративне
  • 22 квітня, 2024 10:03

Житомирські прикордонники прокоментували ситуацію із можливим обмеженням в’їзду в зону прикордоння чоловіків призовного віку. Встановлювати подібні обмеження в межах прикордонних територій Житомирської області наразі не планують.

Про це сказав пресофіцер 9 житомирського прикордонного загону імені Січових Стрільців Державної прикордонної служби України Юрій Шахрайчук в в коментарі Суспільному.

У лютому та березні 2024 такі обмеження встановили у прикордонних зонах двох областей України — Чернівецької та Вінницької, які межують з Румунією та Молдовою.

“Так, дійсно, начальник прикордонного загону в межах ділянки, в якій він перебуває, має право вносити додаткові тимчасові режимні обмеження, які попередньо погоджуються з місцевими органами влади, Службою безпеки України, Національною поліцією або іншими правоохоронними органами. Ці режимні обмеження є обов’язковими до виконання. Це все згідно із Законом України “Про державну прикордонну службу”. Ці обмеження введені керівниками на місцях, я так розумію, щоб унеможливити рух в напрямку кордону рух потенційних ухилянтів від служби”, — сказав Юрій Шахрайчук.

З його слів, на сьогодні обмежень з приводу перебування в прикордонні Житомирської області саме чоловіків призовного віку немає.

“В нас є лише такі обмеження: люди, які перебувають в прикордонні, мають дотримуватися чинного законодавства, а також повинні мати відповідні пропуски саме для потрапляння в прикордонну смугу. До війни в нас раніше щороку вводилися додаткові тимчасові режимні обмеження саме для перебування людей в прикордонні. Але вони собою трохи дублювали постанову Кабміну №1147 “Про прикордонний режим”. З початком повномасштабного вторгнення ці правила також трохи зробили жорсткішими — не можна було перебувати навіть в лісах прикордоння. Згодом з ініціативи місцевої влади було заборонено рух в напрямку лісових масивів. Тобто, що стосується перебування в прикордонній зоні на Житомирщині, то ці заходи періодично посилюються або ж іноді трохи послаблюються залежно від ситуації”, — поінформував Юрій Шахрайчук.

Раніше ЖЖ повідомляв, що На північних кордонах прикордонники встановлюють камери відеоспостереження.

Нагадаємо, що У Житомирській області продовжуються роботи з укріплення кордону з республікою білорусь.