Одеські реставратори відновили понад 130-річні двері будинку (фото) — Одеса

Унікальні двері, просочені історією вулиць Одеси, завдяки мистецтву реставрації знайшли друге життя.

Про це розповіли у волонтерському проєкті «Тисячі Дверей Одеси», кореспондент Української Служби Інформації.

Автори проєкту, який вже декілька років відновлює старовинні двері одеських історичних будинків, представили ще один шедевр, відроджений зусиллями майстрів – відновлені двері будинку Ставро зразка 1892 року.

Від потьмянілої під впливом часу до блиску латуні і теплоти деревини — кожен відновлений елемент просякнутий повагою до минулого і прагненням зберегти його для майбутніх поколінь. Погляньте на різьблення дверей — три породи дерева: модрина, вільха і дуб, створюють гармонію візуальної глибини і обіцяють непохитність перед зовнішніми впливами завдяки просоченню датськими маслами, – наголошують реставратори.

Усі елементи відновлюються дуже ретельно, а ті що неможливо «реанімувати», відтворюються з 3D-відсканованних оригіналів, як дверні ручки. Результат роботи майстрів – на знімках.

Програма реставрації та популяризації старовинних дверей та воріт «Тисячі дверей Одеси» співфінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні European Union in Ukraine коштом Фонду громадянського суспільства (CSF), Європейського інструменту демократії та прав людини для України (EIDHR) та глобальної програми організацій громадянського суспільства.