ONUKA вперше наживо презентують новий альбом ROOM

Гурт ONUKA вперше наживо представить альбом ROOM на сцені МЦКМ «Жовтневий палац» у Києві. Виступи відбудуться 13 та 14 листопада. 

Квитки на два дні події вже можна придбати за посиланням.

ROOM присвячений емоціям і ситуаціям, у яких опинилися українці через війну. Героями пісень останнього повноформатника є військові, волонтери, жінки, вимушені залишити Україну задля порятунку власних дітей, та іншим мільйонам українців та українок, які продовжують кожного дня працювати і робити свою важливу буденну працю.

«Кожен трек альбому піднімає свою проблематику: ПТСР на рівні нації, вимушений переїзд, втрата рідних, втрата домівки, житла, призначення, роботи чи навіть власного простору. Бо наш власний простір — це і є room», — пояснює солістка Ната Жижченко

Як зазначає сам гурт, назва альбому символізує простір для усвідомлення своїх проблем та переосмислення свого досвіду, а також — можливість для мрій, саморефлексії та подальшого розвитку. Як зазначала раніше фронтвумен гурту, «ROOM — це альбом-маніфест і присвята кожному з нас, українців, з особливою увагою до нашого внутрішнього світу та викликів, що нам доводиться переживати щодня».

Що каже про альбом Макс Чухліб, музичний оглядач СЛУХ:

У час, коли в українській музиці висить відчуття розгубленості від нерозуміння того, як правильно говорити про війну, ONUKA впевнено повернулася з альбомом ROOM. Він пропонує її власну рефлексію на те, що відбувалося і відбувається у нашій країні ось уже майже півтора роки, і відстороненість й мінімалістичність висловлювань Нати Жижченко на диво добре лягають на наш суспільний досвід — це той випадок, коли не потрібно багато слів, щоб відчути щирість і безпосередність цієї тендітної і ледь тривожної музики.

Не варто хвилюватися, що ONUKA «скотилася у байрактарщину», помістивши у альбом один-єдиний прямолінійний і рішучий трек PEREMOHA. Просто послухайте, яка велика робота була натомість зроблена над пишними аранжуваннями і кришталево чистим звуком цього альбому, зверніть увагу на проникливі спокенворд-рефлексії у RANOK i NICH, послухайте казкову OZERNA, потанцюйте під електрофолькову SAMA чи несподівано синт-попову пісню ZNAIU й відчуйте мурахи по тілу під час кульмінаційної хорально-симфонічної DUSHA NARODU. Однозначно, один із найкращих альбомів нашого другого буремного року.

Офіційний вихід альбому ROOM відбувся 21 липня 2023 року. Кліп на пісню PEREMOHA, яка вийшла на початку літа і яка стала провідною композицією повноформатника, зібрав понад мільйон переглядів на YouTube

Також робота ONUKA увійшла до підбірки «Найкращих українських альбомів 2023 року. Поки що» від СЛУХ.